Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

/ 20 Mart 2018 / 693 / yorumsuz
Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Arama motorları arasında yaşanan yoğun rekabete rağmen birinciliği uzun yıllardır kimseye kaptırmayan Google dünyanın en çok kullanılan arama motoru olma unvanını koruyor. Google arama motoru üzerinden yapılan her bir aramayı arama geçmişi bölümünde kayıt altında tutuyor. Kullanıcılar bu sayede geçmişte yapmış oldukları aramalara istedikleri zaman tekrar ulaşma imkânı yakalıyor. Ancak bazı durumlarda kullanıcıların geçmiş verileri temizleme ihtiyaçları da ortaya çıkabiliyor. Peki, Google arama geçmişi nasıl silinir / temizlenir?

Google Arama Geçmişini Silme

Google üzerinden yapmış olduğunuz her arama şirket tarafından kayıt altına alınır. Bu kayıtlar ise size sunulan hizmetlerin biçimlendirilmesinde kullanılmak üzere saklanır. Google hesabı bulunan kişilerin yapmış oldukları aramalar şirket tarafından bu hesap çatısı altında biriktirilir. Ancak arama geçmişinizi sizden ya da sizin hesap bilgilerinizi paylaştığınız kişilerden başkasının görmesi mümkün değildir. Arama geçmişi verilerinizin saklanmasını istemiyorsanız bu durumda aşağıdaki adımları takip ederek arama geçmişi kayıtlarınızı silebilirsiniz.

  • Google hesabınıza giriş yaptıktan sona yukarıda yer alan adres çubuğu satırına history.google.com/history yazarak enter tuşuna basın.
  • Karşınıza çıkan sayfada arama geçmişiniz görüntülenecektir. Eğer belirli aramaları silmek istiyorsanız bu durumda silmek istediğiniz aramanın üzerine gelin ve üst bölümünde yer alan sil yazısını tıklayın. Google bu aramayı silecektir.
  • Tek tek arama silmek ile uğraşmak istemeden tüm aramalarınızı silmek istiyorsanız bu durumda silme seçenekleri / gelişmiş / tüm zamanlar / sil adımlarını tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.