Google Asistan Türkçe Dil Desteği İçin Az Kaldı

/ 23 Kasım 2018 / 637 / yorumsuz
Google Asistan Türkçe Dil Desteği İçin Az Kaldı

Google Asistan Türkçe Dil Desteği İçin Az Kaldı

 

Google tarafından geliştirilen dijital sesli asistan, bir süredir kullanımda. Başlangıçta İngilizce dil desteği ile yola çıkan asistan, şimdilerde birden fazla dili destekliyor. Bununla yetinmek istemeyen Google ise servise daha fazla dil desteği eklemek için çalışıyor. Yılın başlarında start verilen yeni dil çalışmalarında ise sona yaklaşıldı. Buna göre Google Asistan Türkçe dil desteği çok yakında kullanılabilir hale gelebilir.

Test Süreci Devam Ediyor

 

Aktarılan bilgilere göre Google, servisin en iyi kalitede çalışabilmesi adına test süreci düzenliyor. Çeşitli hataların ve problemlerin ortadan kaldırılacağı süreçte sistem, çok daha sağlıklı bir şekilde çalışır hale getirilecek. Akabinde ise Türkçe dahil pek çok dil, Asistan servisine eklenmiş olacak.

Paylaşılan bilgilerde Google’ın sesli asistan sistemine 14 farklı dil desteği ekleyeceği kaydedildi. Bu diller arasında Türkçe de bulunuyor. Test sürecinin uzun bir süredir devam etmesi, sona yaklaşıldığı fikrini akıllara getiriyor. Nitekim tahminler, 14 farklı dil desteğinin de yıl sonuna doğru kullanıma sunulacağı yönünde. Tabi herhangi bir aksilik çıkmaz ve süreç sağlıklı bir şekilde ilerler ise.

17 Farklı Dili Destekliyor

 

Geniş bir kullanıcı kitlesi edinmeyi başaran Google Asistan, şu anda 17 farklı dil desteğine sahip. Söz konusu yeni dillerin de eklenmesiyle birlikte Google Asistan’ın desteklediği dil sayısı 30’u aşmış olacak. Bu da doğrudan servise rakipleri karşısında artı bir özellik getirecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.