Google Chrome 68 Güncellemesini Yayımladı!

/ 1 Ağustos 2018 / 701 / yorumsuz
Google Chrome 68 Güncellemesini Yayımladı!

Google Chrome 68 Güncellemesini Yayımladı!

Yeni güncellemelerle dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından biri olma başarısını sürdürmeye kararlı görünen Google Chrome 68 güncellemesini yayımladı. Yayımlanan yeni güncelleme ile beraber 2018 yılının hemen başında web siteleri için getirileceği duyurulan uyarı da devreye sokulmuş oldu.

Chrome 68 Güncellemesi Neleri Getirecek?

Google tarafından yayımlanan Chrome 68 güncellemesi ile bir dizi yenilik hayata geçirilmiş olacak. Bunlardan ilki ve en dikkat çekenlerden biri de http tabanlı web sayfalarının güvensiz olarak işaretlenecek olması. Tüm güvensiz web sitelerinin HTTPS kullanmalarını zorunlu hale getirecek olan bu hamle internetten alışveriş yapan kişilerin korunması açısından büyük önem taşıyor. Son güncellemeyi indiren kişiler bundan sonra internetten alışveriş yaparken adres çubuğunun sol kısmında bu sitelerin güvenilir olup olmadığı bilgisine erişebilecekler.

Çevrimiçi Zararlı Reklamlara Etkin Mücadele Devam Ediyor

Yayımlanan son güncelleme ile beraber Google çevrimiçi zararlı reklamlarla da mücadele konusunda ne kadar kararlı olduğunu gözler önüne seriyor. Yeni güncellemede ana sayfayı bir başka sayfaya yönlendiren gölge iframe yöntemleri Chrome 68 güncellemesi ile engellenirken sekme altı tekniği içinde ek önlemler alınıyor. Yine Google Chrome güncellemesi yükleyen kişiler hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri sayesinde çok daha etkin bir arama motoruna kavuşturulmuş oluyorlar. Bir sonraki Google güncellemesi ise Eylül ayında kullanıma sunulması beklenen Chrome 69 güncellemesi oldu.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.