Google Haritalar artık iOS 12’de Apple’ın CarPlay’i ile çalışıyor

/ 21 Eylül 2018 / 590 / yorumsuz
Google Haritalar artık iOS 12’de Apple’ın CarPlay’i ile çalışıyor

Google Haritalar artık iOS 12’de Apple’ın CarPlay’i ile uyumluluk gösteriyor

iOS 12 , CarPlay‘de artık diğer harita uygulamalarını destekliyor ve Google, bu işlevselliği etkinleştirmek için artık App Store‘da kendi Google Haritalar‘ını güncelledi.

Bunun işe yaraması için açık bir şekilde iPhone’da iOS 12’ye ihtiyacınız var. Google Haritalar’ın en yeni sürümünü (bu arada, 5.0 sürümü) indirmek (veya güncellemek) için App Store‘a gidin.Arabanız artık Voila ve Apple Maps gibi uygulamalara alternatif buldu.

CarPlay, Apple‘ın Android Auto sürümü ile desteklenen araçlarda, telefonunuzun işlevselliğinin bir kısmını aracınızın dokunmatik ekranı aracılığıyla kullanmanıza olanak tanır.

Google Maps on CarPlay, Siri ile entegre değildir, ancak kendi sesli araması entegredir. Bu, Siri hakkındaki düşüncelerinize bağlı olarak iyi bir şey veya kötü bir şey olabilir.

Navigasyon uygulaması Google hesabınızla çalıştığından, yol tariflerine hızlı erişim için iş ve ev gibi adresleri kaydedebilirsiniz. Gelecekte, Google’ın sahip olduğu Waze, iOS için de CarPlay’ı destekleyecek yeni bir sürümünü kullanıma sunacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.