Samsung Telefonlarda kamera açılamadı hatası çözümü

/ 1 Ağustos 2018 / 3.762 / yorumsuz

Samsung Telefonlarda kamera açılamadı hatası çözümü

Android cihazlarda meydana gelen ‘Uyarı: Kamera Başarısız‘ hata mesajıyla ilgili birçok rapor duyduk ve çoğu zaman Samsung sahiplerine görünecek gibi görünüyor. İyi haber şu ki, sinir bozucu olsa da, muhtemelen kameranızla ilgili bir hata değil, bir yazılım sorunudur. Samsung Galaxy cihazlarında ‘kamera arızalı‘ düzeltmesi aşağıda açıklanmıştır.

 

Aşağıda ayrıntılandırılan adımlar zor veya zaman alıcı değildir, ancak denemeden önce cihazınızın pilinde iyi bir şarj olduğundan emin olmalısınız. Pil seviyesi çok düşükse, kamera çoğu zaman işe yaramaz, bu yüzden başka bir şey denemeye başlamadan önce karar vermeniz önemlidir. Çoğu durumda, bu çözümler içeren cihazınızdan herhangi bir fotoğraf ya da veri kaybı olmaz, ama biz bunu bir fabrika sıfırlaması yapmanız noktaya gelmişse, özellikle kaybetmek istemedikleri bir şeyi yedeklemenizi öneririz.

 

Android’de ‘Kamera Başarısız’ düzeltmesi: Samsung Galaxy S9 / S9 +

Samsung Galaxy S bayrak gemilerinin en son iterasyonu bile bu hataya karşı dayanıklı değil, Galaxy S9 ve S9 + ‘un fantastik (ve pahalı) kamera ekipmanlarıyla daha da sinir bozucu hale geldi. İlk önce ilk şeyler. Telefonunuzu yeniden başlatmayı ve Google Play mağazasını açıp Uygulamalarım ve oyunlarımı kontrol ederek uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olmayı deneyin .

Kamera uygulaması önbelleğini temizle

 1. Ayarlar > Uygulamalar’ı  aç
 2. Kamera uygulamasında bul ve dokunun
 3. Depolama alanına dokunun
 4. Önbelleği temizle’yi seçin

Kamera uygulama verilerini temizle

 1. Ayarlar > Uygulamalar’ı  aç
 2. Kamera uygulamasında bul ve dokunun
 3. Depolama alanına dokunun
 4. Verileri temizle’yi seçin

Güvenli moda geçin

Bazen bir üçüncü taraf kamera uygulaması, varsayılan kamera uygulamasıyla ilgili sorunlara neden olabilir. Sorunun bir üçüncü taraf kamera uygulamasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemenin en iyi yolu güvenli modda (3. taraf yazılımı devre dışı bırakır) önyükleme yapmaktır. Sorunu çözmek için sorun uygulamasını kaldırabilirsiniz.

 1. Cihazı tamamen kapatın.
 2. Logo görünene kadar basılı tutun
 3. Logo güç düğmesini serbest bıraktığında ve ses kısma düğmesine basıp basılı tutulduğunda
 4. Cihazınızın ekranının altında güvenli mod görüntülendiğinde düğmeyi bırakın

Sistem önbelleğini temizle

 1. Cihazı kapat
 2. Ses açma düğmesine, Bixby düğmesine ve güç düğmesine basın ve basılı tutun
 3. Komut Yok mesajıyla ekrana basıldığında ekranda
 4. Önbellek bölümünü silmek için ses tuşlarını kullanın ve seçmek için güç düğmesini kullanın.
 5. Onaylamak için evet’i seçin

Fabrika ayarları

Fabrika ayarlarına sıfırlama, cihazı tüm verilerinizi ve dosyalarınızı kaldıracak varsayılan yazılıma geri göndermeyi gerektirir, bu yüzden bunu denemeden önce yedeklediğinizden emin olun.

 1. Cihazı kapat
 2. Ses açma düğmesine, Bixby düğmesine ve güç düğmesine basın ve basılı tutun
 3. Komut Yok mesajıyla ekrana basıldığında ekranda
 4. Verileri silmek / fabrika ayarlarına sıfırlamak için ses tuşlarını kullanın ve seçmek için güç düğmesini kullanın.
 5. Onaylamak için evet’i seçin

Android’de ‘Kamera Başarısız’ düzeltmesi:  / S8 +

Samsung Galaxy S8, önceki model olan Galaxy S7’nin yakın akrabasıdır. Bu nedenle, ilk olarak, S7’nin kamera arızası sorununu çözüp çözmediğini görmek için gerekli adımları uygulamanız gerekir . Bu işe yaramazsa, Galaxy S8’de bu sorunu çözmeye çalışabileceğiniz aşağıdaki ek yöntemler vardır:

 

 • Bazen güncel olmayan uygulamalar bu soruna neden olabilir. Cihazınızdaki tüm uygulamaların güncellendiğinden emin olun. Hangi uygulamaların güncellendiğini ve güncellenmesi gerekenleri kontrol etmek için Google Play mağazasına gidin ve ‘Uygulamalarım ve oyunlarım’ uygulamasını açın. Uygulamaları güncelledikten sonra, kamera sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
 • Galaxy S8’i güvenli moda getirin. İlk önce cihazı tamamen kapatın. Ardından, Samsung logosu ekranda belirene kadar güç düğmesini basılı tutun. Ardından, telefon yeniden başlatılana ve ekranın sol alt köşesinde ‘güvenli mod’ görünene kadar ses düğmesini basılı tutun. Güvenli modda ‘Kamera Başarısız’ hatası oluşmazsa, bazı üçüncü taraf uygulaması soruna neden oluyor. Birisi, kamera arızası başlamadan hemen önce yüklenenlerden başlayarak, sorumlu olanı anlayana kadar uygulamaları tek tek kaldırın.

Android’de ‘Kamera Başarısız’ düzeltmesi: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Bunlardan bir tanesi, telefonunuzun kamera sorununu düzeltene kadar sırayla hepsini deneyin:

 • Telefonu yeniden başlat.
 • Yeniden başlatma çalışmazsa , kamera uygulamasının  önbelleğini ve verilerini Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama yöneticisi> Kamera uygulaması ile temizleyin . Ardından Durmaya Zorla’ya dokunun ve Verileri Temizle ve Önbelleği Temizle’yi seçtiğiniz Depolama menüsüne gidin  .
 • Kamera uygulamanızın verilerini temizlediyseniz ve önbellek çalışmazsa, önbellek bölümünüzü silin. Telefonu kapatın, Güç, Ev ve Ses Yukarı düğmelerine birlikte basın ve ekranda Samsung logosu açılıncaya ve telefon kurtarma moduna geçene kadar basılı tutun. Önbellek Bölümünü kaydırmak için Sesi kıs düğmesini kullanın ve ardından başlamak için Güç düğmesine basın. İşiniz bittiğinde, telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Bunların hepsi işe yaramazsa, problemin Smart Stay ile yapılması muhtemeldir. Bazı kullanıcılar arka kamera başlatıldığında bir yazılım hatası olduğunu, ancak sadece bu işlev açıkken, Smart Stay’in ekrana ne zaman baktığınızı algılamak için ön kamerayı kullandığı için bir hata olduğunu belirtti. üzerinde. Telefonunuzun ekran ayarları menüsüne gidin ve sorunu geçici olarak gidermek için Akıllı Kalmayı kapatın. Bu konudaki uzun vadeli çözüm, Samsung’a göre, yazılım sorununun güncellemelerden birinde zaten düzeltildiğinden, telefonunuzun yazılımının güncel olduğundan emin olmaktır.

Android’de ‘Kamera Başarısız’ düzeltmesi:  / S6 Edge

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’deki ‘kamera arızalı’ hatalarının raporları nadirdir, ancak bazı kullanıcılar bunları deneyimlemektedir. Çoğu durumda sorun, sorun yaratan üçüncü taraf bir uygulama gibi görünüyor, bu nedenle güvenli modda önyükleme yapmak şunları test etmenin yoludur:

 • Telefonunuzu kapatın
 • Güç tuşunu basılı tutun ve Samsung logosu görüntülendiğinde, bırakın ve Sesi Kısma düğmesini basılı tutun.
 • Telefonunuz şimdi güvenli modda yeniden başlatılmalıdır.

Kamera bu modda çalışıyorsa, donanım veya ürün yazılımı sorununuz yoktur. Maalesef güvenli modda çalışmıyorsa, o zaman yapabilirsiniz. Henüz perakendeciye acele etmeyin, ancak: önce yukarıda açıklanan adımları deneyin. Birçok durumda fabrika ayarlarına sıfırlama, cihazınızı kamera sorununu çözmek için ihtiyaç duyduğu tekme verebilir.

 

Eğer bir varsa Samsung Galaxy S5 , biz iyi haber ve bu biri hakkında kötü haberlerim var. İyi haber şu ki, kamera arızası hatası S3 ve S4 için olduğu gibi aynı sebep ve çözüm (ler) e sahip olduğu için çok yüksek bir şans var. Kötü haber şu ki, cihazınızın aslında bir donanım hatası olabileceğine dair küçük bir şans var; Sınırlı sayıda S5 cihazı hatalı kameralardan muzdaripti.

Yapılması gereken ilk şey, yukarıda açıklanan adımları izlemektir, ancak bunların hiçbiri işe yaramıyorsa, S5’i satın aldığınız kime bağlı olarak satıcınıza, satıcınıza veya Samsung’a konuşmanız gerekebilir.

 

Android’de ‘Kamera Başarısız’ düzeltmesi: Samsung Galaxy S3 veya Samsung Galaxy S4

Birçok durumda, kamera uygulaması kendini biraz dağınık hale getirdiği için ‘kamera başarısız’ hatası oluşur. Bunu genellikle çok basit bir temizlik ile çözebilirsiniz.

 • Ayarlar> Uygulamalar Yöneticisi’ne gidin ve ardından Tüm Uygulamalar için sola kaydırın.
 • Kamera uygulamasına ilerleyin ve üzerine dokunun.
 • Şimdi Kuvvet Durdur’a, ardından Önbelleği Temizle’ye, ardından Verileri Temizle’ye dokunun. 
 • Endişelenme: Bu, fotoğraflarınızın hiçbirini silmez, ancak kameranızın ayarlarını siler, böylece bunları yeniden ayarlamanız gerekir.
 • Telefonunuzu yeniden başlatın ve işe yarayıp yaramadığını görün.

Eğer yapmadıysa, ikinci adım önbellek bölümünü temizlemektir. Bunu yapmak için:

 • Telefonunuzu kapatın ve Sesi Aç, Güç ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun.
 • Telefon titreştiğinde, Gücü bırakın, ancak diğer iki düğmeyi basılı tutun.
 • Android Recovery ekranını gördükten sonra, ses kısma tuşunu kullanarak Önbellek Bölümünü Sil seçeneğine gidin ve seçmek için Güç düğmesini kullanın.
 • Bu, verilerinizi silmez ancak sorunu çözmesi gereken uygulamanın önbelleğini sıfırlamalıdır.

Hiçbir şey değil? Nükleer seçeneğin zamanı: fabrika ayarlarına sıfırlama . İlk önce ihtiyacınız olan herhangi bir şeyin yedeklerini aldığınızdan emin olun, aksi takdirde telefonunuzun üzerinde herhangi bir şey olmadan telefonunuzu taze duruma getirin.

Hala neşe yok mu? Uygulamayı tamamen boşaltın ve mükemmel Google Kamera’yı (KitKat veya daha sonra gerekir) veya oradaki harika üçüncü taraf kamera uygulamalarından birini deneyin. Ancak yorumları dikkatlice okuyun: bazı kamera uygulamaları diğerlerinden daha iyidir. Bir topal kurmanın bir anlamı yok.

 

Android cihazınızda kötü amaçlı ‘kamera hatası’ hatasıyla karşılaştınız mı? Yorumlarda bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz