Google Chrome’da Metin Boyutu Arttırma İşlemi!

/ 13 Kasım 2019 / 1.140 / yorumsuz
Google Chrome’da Metin Boyutu Arttırma İşlemi!

Bu yazımızda Google Chrome uygulamasında metin boyutunu nasıl arttıracağınız konusunda bilgi vereceğiz. Web sitelerinde metinleri okumak için Chrome yakınlaştırma özelliğini kullanabilirsiniz. Fakat bu özelliği kullandığınız zaman tüm sayfayı yakınlaştıracağınız için objeler ve fotoğraflarda da kayma olacak. Bu durum da bozulmalar meydana getirebilir. Bu durum yerine Chrome uzantısı olarak Advanced Font Settings kullanabilirsiniz.

Bu uzantıyı Google Chrome üzerinden indirip daha sonra adres çubuğunun sağ kısmında yer alan uzantı simgesi eklenecektir. Sağ tıklayıp Seçenekler butonuna basarak Advanced Font Setting uzantısı üzerinden yazı tipi boyutunu değiştirme dışında kullanılan yazı tipini de değiştirebilirsiniz. Bu alanda da özelleştirebileceğiniz 3 farklı boyut yer almaktadır. Orantılı font boyutu, sabit genişlikli fontların boyutu ve minimum font boyutudur.

Bu boyutları değiştirdikten sonra alt kısımda yer alan Apply Settings butonuna basarak ayarları kaydetmiş olursunuz. Düzenlediğiniz ayarlar Chrome Ayarları sayfaları da dahil tüm web siteleri için güncelleme gelmektedir. Bu adımlar sayesinde Google Chrome metin boyutlarını arttırma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz