Xiaomi Cihazlarda Reklam Kaldırma İşlemi

/ 14 Kasım 2019 / 329 / yorumsuz
Xiaomi Cihazlarda Reklam Kaldırma İşlemi

Xiaomi cihazların kendine özgü arayüzü olan MIUI birçok konuda beğeni toplamasına rağmen cihazın bazı problemleri de göze çarpıyor. Bu problemlerden biri de Xiaomi cihazlarda bulunan reklamların fazla olmasıdır. Dünya genelinde fiyat konusu ile gündemde olan Xiaomi, ülkemizde de yaygın kullanıma sahiptir. Şirket tarafından fiyat/performans dengesinin sağlanması için bu tarz reklamlar kullanılmaktadır.

Şirket tarafından bu tarz reklamların kullanılmasına rağmen, reklamları kaldırma yöntemi de bulunmaktadır. Geliştiriciler tarafından geliştirilen bu yöntem sayesinde reklamlardan kurtulabilirsiniz. Reklamları kaldırmak için ilk olarak Ayarlar alanına girin. Daha sonra Ayarlar, Ek ayarlar adımlarını takip ederek Gizlilik sekmesini açın. Bu alan üzerinden Reklam Servislerine tıklayın. Daha sonra önerileri kapatın.

Bu işlem sayesinde reklamla karşılaşmayacaksınız. Eğer güvenlik uygulamasında yer alan reklamları kaldırmak istiyorsanız Ayarlar kısmına girip Tavsiye Al butonuna basmanız gerekecektir. Bu alan üzerinden güvenlik reklamlarını devre dışı bırakmanız mümkün olacaktır. Bu adımlar sayesinde can sıkıcı olan reklamları kaldırmış olursunuz. Tamamen kalkmasa bile reklamların azaldığını fark edeceksiniz. Bu konu üzerinden merak ettiklerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.