Google Earth mesafe ölçme 2019

/ 2 Eylül 2019 / 723 / yorumsuz
Google Earth mesafe ölçme 2019

Selamlar, bugün sizlere Google Earth ile mesaj ölçme özelliği hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Daha önceden sizlere Google Maps ile mesafe ölçme konusunda bilgilerimizi aktarmıştık. Bugün ise Google Earth’a gelen bir yeni özelliği yani mesafe ölçme işleminden bahsedeceğiz. İşte detaylar..

Artık Google Earth ile iki mesafeyi işaretleyerek doğru bir şekilde ölçebileceksiniz. Bu mesafeleri ölçmek için son sürümü indirmiş olmanız yani güncelleme yapmanız gerektiğini belirtelim.

Google Earth güncellemesi ile tam 21 ülkeyi çok yüksek çözünürlük ile görebilir ve mesafeleri ölçebilirsiniz. Sizlerde kendi evinizi le arkadaşınızın evi ile aranızdaki mesafeyi ölçebileceksiniz. Tabii ki işaretlemeniz gerekmekte.

İki mesafeye tik koyun ve mesafeyi görün. Hepsi bu kadar.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.