Google Maps Üzerinden Radarlar ve Kazalar Görülebilecek

/ 9 Kasım 2018 / 475 / yorumsuz
Google Maps Üzerinden Radarlar ve Kazalar Görülebilecek

Google Maps Üzerinden Radarlar ve Kazalar Görülebilecek

 

Birer harita uygulamasından çok daha fazlası olmayı başaran Google Maps, yeni özellikler ile birlikte gelişmeyi sürdürüyor. Belirli periyotlar halinde uygulamayı güncelleyen ve çok daha iyi hale getiren Google, şimdilerde araç kullanıcılarının oldukça işlerine yarayacak bir özelliğe yoğunlaşıyor. Paylaşılan bilgilere göre yakın zamanda Google Maps üzerinden radarları ve trafik kazalarını görmek mümkün olacak.

Google Maps Radar ve Kaza Tespit Desteği

 

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi başaran Google Maps, anlık trafik kazalarını görmenizi mümkün kılarak yeni bir rota oluşturmanızı sağlayacak. Özellikle büyük şehirlerde trafiğin saatlerce tıkalı kalmasına yol açabilen kazalar, ne yazık ki çok daha kötü sonuçlar doğurabiliyor. Google tarafından test edilmekte olduğu söylenen kaza görüntüleme olanağı neticesinde uygulama çok daha kullanışlı bir hale gelmiş olacak.

Benzer durum radar görüntüleme özelliğinde de geçerli diyebiliriz. Yolun hangi kısımlarında radar olduğunu görmenizi sağlayacak olan uygulama, çok daha güvenli ve temkinli hareket etmenizi sağlayacak. Herhangi bir radar gözünüzden kaçmayacak diyebiliriz.

Yeni Özellikler Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

 

Bahsi geçen özelliklerin tüm kullanıcılar adına ne zaman aktif olacağı ne yazık ki bilinmiyor. Çalışmalarını sürdürmekte olan Google, test aşamasını tamamladıktan sonra yeni özellikleri güncelleme olarak dağıtacaktır. Şimdilik beklemekten başka bir çaremiz bulunmuyor. Google Maps uygulamasını güncel tutmayı unutmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.