Google Klavye’yi herhangi bir telefonda nasıl kullanabilirsiniz?

/ 23 Ocak 2019 / 679 / yorumsuz
Google Klavye’yi herhangi bir telefonda nasıl kullanabilirsiniz?

 

Google Klavye herhangi bir telefonda nasıl kullanılır?

Android‘in en iyi özelliklerinden biri, işletim sisteminin görünümü ve hissi hakkında neredeyse her şeyi değiştirebilme yeteneğidir. Mesajlaşma uygulamaları, e-posta, tarayıcılar, temalar, varsayılan uygulamalar, hatta kullanılan simgeler bile kullanıcı tarafından özelleştirilebilir. Hiçbir yerde bu, klavyeden daha önemli değil.

Android Akıllı telefonlarda sunulan klavye sizi kesmiyorsa, her zaman ücretsiz olarak edinebileceğiniz  Google Klavye vardır. Google Klavyeyi herhangi bir telefonda nasıl kullanacağınızı ve sanal kılıflarına sahip olduğu harika oyunlardan bazılarını göstereceğiz.

Google Klavyeye geçmek için aşağıdaki basit adımları izleyin:

1.) Telefonunuzdaki Google Play Store uygulamasını açın ve Google Klavyeyi arayın.
2.) Google Klavyeyi Yükle.
3.) Akıllı telefonunuzdaki Ayarlar’ı açın, ardından Kişisel bölümünde Dil ve Giriş üzerine dokunun.
4.) Klavye ve Giriş bölümünde Geçerli Klavye seçeneğine dokunun ve ardından seçeneklerden Google Klavye’yi seçin.
5.) Herhangi bir uygulamayı bir metin alanıyla (e-posta, mesajlaşma, arama vb.) Başlatın ve Google Klavye artık varsayılan ayarınız olmalıdır.

Google Klavye Gelişmiş ayarlar

Google Klavyeyi yükledikten sonra, uygulamadaki çizimde bunun için bir simge göreceksiniz. Buna dokunmak sizi doğrudan ayarlar bölümüne götürür. Burada Dil , Tercihler ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli seçenekler göreceksiniz. Dil , açıklayıcıdır, hangi ana dile tercih ettiğinize geçmenize izin verir, ancak diğerleri araştırmaya değer.

Tercihler , çoğu zaten varsayılan olarak açık olan bazı yararlı ayarlara sahiptir. Bunlar , bir cümlede ilk kelimenin Otomatik Büyük harf kullanımı ; Boşluk çubuğuna iki kez dokunduğunuzda tam bir durma ve boşluk ekleyen Çift Boşluk dönemi ; ve Ses Giriş Tuşunu kullanmazsanız , mikrofon tuşunu klavyeden çıkarmanıza olanak sağlayan kontrol.

Hesaplar ve Gizlilik , sözlüğünüzü cihazlar arasında senkronize etme seçeneklerine sahiptir; çok sayıda kullanıyorsanız ve otomatik olarak doğru özelliği gerçekten ne demek istediğinizi öğretmek istemiyorsanız kullanışlıdır.

Görünüm ve Düzen , temayı karanlıktan ışığa değiştirmenize izin verirken, Gesture Typing(jest yazma) girişin kaydırma stilini açar / kapatır. Belki de en ayrıntılı bölüm, sık kullandığınız sözcükleri girebileceğiniz ancak uygulamada karışıklığa neden olan Kişisel Sözlüğün yanı sıra, sık sık kullandığınız sözcükleri girebileceğiniz bir dizi geçiş anahtarına sahip Metin Düzeltme’dir(veya kısaltmalar).

Google Klavye Özel özellikler

Google Klavyede bilinmesi gereken birkaç kısayol vardır. İşte favorilerimizden bazıları.

Emoji

Mesajınıza emoji eklemek isterseniz, küçük bir gülen yüz simgesi görünene kadar enter tuşuna uzun basın. Kaydırın, emoji karakter menüsü açılacaktır. Normal klavyeye dönmek için ABC düğmesine dokunun.

Hızla özel karakterlere erişme – Yöntem 1

Noktalama gerektiren bir mesaj yazarken, alfa ve sayısal klavyeler arasında geçiş yapmayı zorlaştırır. Sık kullanılan birçok karaktere erişmenin bir yolu, boşluk çubuğunun sağındaki tam durdurma düğmesine uzun basmaktır. Bu daha sonra çeşitli semboller içeren bir menü sunacaktır. İstediğinize kaydırın, sonra karakteri eklemek için parmağınızı bırakın.

Özel karakterlere hızlıca erişme – Yöntem 2

Klavyeleri değiştirmek yerine, sembollere ve noktalama işaretlerine dalmanın basit bir yolu var. Bunu yapmak için, sol alt köşedeki ?123 düğmesine, genellikle alternatif klavyeyi seçmek için kullanacağınız düğmeye basın. Şimdi parmağınızı istediğiniz sembole kaydırın ve parmağınızı bırakın. Karakter mesaja eklenecek ancak klavye hemen standart ABC versiyonuna geri dönecektir. Küçük bir şey, ama kullanmaya başladığınızda çok kullanışlı.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.