Xiaomi, AirPods klonu AirDots’u duyurdu!

/ 9 Kasım 2018 / 765 / yorumsuz
Xiaomi, AirPods klonu AirDots’u duyurdu!

 

Xiaomi,  AirDots’u 30 dolardan az fiyata satacak!

 
Apple’dan ilham alan Çinli üretici Xiaomi, yeni AirDots‘u duyurdu. AirPod benzeri bir kulaklık seti olan bu cihazı 30 dolardan az bir fiyata satacak.

Çin’de 11 Kasım’da piyasaya sürülecek AirDots, işlevsel kontrol  ve kompakt bir şarj kutusu içeriyor. Dokunmatik panel ses seviyesini kontrol etmek, çağrıları cevaplamak veya sesi kapatmak için kullanılabilir. AirDots, Mi 8 gibi bir Xiaomi akıllı telefon ile eşleştirildiğinde dijital asistan etkinleşir. Ayrıca daha fazla bas ve daha iyi bir genel ses kalitesi sağlamak için “özel 7.2mm üç manyetik bobin” özelliği vardır.

AirDots, dört saate kadar batarya ömrüne sahiptir; bu, kulak içi kulaklıklardan sadece birini dinlerseniz beşe kadar uzatılabilir. Kompakt kasadan toplamda üç kez şarj edilebilir, ancak kesintiye uğramış olsa da 12 saate kadar dinleme gücü sağlanabilir. Apple’ın AirPod’ları ses çalma için beş saate kadar dayanır ve birden fazla şarjla 24 saate kadar kullanım süresi uzatılır.

Önemli ihmaller, su ve toz girişine karşı herhangi bir önleme ve sertifika olmamasıdır. Ayrıca, ses kalitesini Apple’ın kablosuz tomurcuklarıyla eşleştirmeyi de beklemiyoruz, ancak fiyat farkıyla (AirPods’un bu günlerde 150 dolara yakın satış yapması) anlaşılabilir bir durum var.

Yeni Bluetooth 5.0 kulaklıkları piyasaya çıkarken 199 Yuan’a mal olacak (yaklaşık 28 $). Muhtemelen bu hafta Londra’da açılan ilk İngiltere mağazasında satışa çıkacaklar. Xiaomi ayrıca önümüzdeki ay New York’ta bir etkinlik düzenliyor. Söylentiler, şirketin ABD’deki varlığını artırma olasılığı hakkında dolaşıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler