Instagram Okul Hikayeleri Özelliği Geliyor

/ 9 Kasım 2018 / 515 / yorumsuz
Instagram Okul Hikayeleri Özelliği Geliyor

Instagram Okul Hikayeleri Özelliği Geliyor

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, bünyesine yeni özellikler katmayı sürdürüyor. Büyük bir adım atarak hikaye ekleme desteği sunmaya başlayan uygulama, bununla birlikte çeşitli efektler ve arttırılmış gerçeklik desteği sunmaya da başladı. Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyük bir yol kat eden uygulama, şimdilerde ise daha farklı bir özellik ile anılıyor. Ortaya çıkan Instagram okul hikayeleri özelliği, öğrencilere hitap etmeyi başarıyor.

Instagram Okul Hikayeleri Nedir?

Test aşamasında görüntülenen Instagram okul hikayeleri özelliği, belirli bir okul ile sınırlı kalan içerikler paylaşmanızı sağlayacak. Yani kendi okulunuzda okuyan kişiler tarafından oluşturulan bir hikaye örgüsü söz konusu. Büyük bir platform içinde daha küçük yapıda topluluklar oluşturmayı sağlayan bu özellik, gizliliğin ön planda olduğu bir işleyiş ile geliyor.

Henüz resmi bir duyuru yapmayan geliştirici firma, konu ile ilgili net bir bilgi paylaşmadı. Bu nedenle yeni özelliğe dair detayları ne yazık ki bilmiyoruz. Sızan bilgiler, sadece test aşamasından alınan detaylar ile sınırlı kalıyor.

Çocuklar İçin Daha Güvenli Olacak

Özellikle öğrenim görmekte olan öğrenciler ve çocuklar adına önemli faydalar sunacağı söylenen Instagram okul hikayeleri özelliği, kişisel gizliliğin korunmasını kolaylaştırıyor. Çocuklar için güvenli bir alan inşa edilmesi olarak da tanımlanan özelliğin aynı şekilde eğlenceli bir alanı da temsil edeceği söylenebilir. Özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı şimdilik bilinmiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.