Android Kullanıcıları Dikkat! Bu Hataya Sakın Düşmeyin!

/ 30 Temmuz 2019 / 981 / yorumsuz
Android Kullanıcıları Dikkat! Bu Hataya Sakın Düşmeyin!

Ülkemizde birçok kişi Android işletim sistemini tercih ediyor ve Android cihaz kullanıyor. Sadece ülkemizde değil aynı zamanda tüm dünyada milyonlarca insan Android kullanıyor. Teknoloji hızla ilerledikçe mobil cihazlar üzerinden dolandırıcılık da artıyor. Siber korsanlar tarafından kullanıcıların değerli bilgileri ele geçiriliyor. Son dönemlerde de 10 milyonda fazla Android kullanıcıları bu durumdan etkilendi.

Milyonlarca insan tarafından düşülen bu hataya siz düşmeyin ve bu haberimizde bu olayın detaylarını öğrenin. Korsanlar tarafından mobil cihazlara erişmek için Google Play Store üzerinden uygulama tasarlanıyor ve bu uygulama sayesinde birçok kişi kandırılıyor. Durum bu şekilde ilerleyince Google tarafından da bir güvenlik raporu oluşturuldu. Rapor sonuçları Samsung telefonlar için umut vaat eden yeni güncellemeleri almak için Play Store uygulamasında olan uygulamayı 10 milyondan fazla kişi yükledi.

Updates for Samsung adında olan uygulama yüklendikten sonra güncelleme almak için reklam karşılığında paralı bir siteye aktarıyor. Bu uygulama Google Play Store’dan hala kaldırılmadı ve gün geçtikçe daha fazla insan kandırılıyor. Ayrıca Samsung Firmware updateleri için yıllık abone ücreti 35 TL olarak teklif ediliyor. Bu ödeme işlemi için de kredi kart bilgileri gerekiyor. Başka sahte uygulamalardan biri de SIM kilidini 20 dolara açıyor ancak bu tarz uygulamalara inanmayın ve bu uygulamaları cihazınızda barındırmayın. Bu tarz uygulamalar cihazınız ve bilgileriniz için büyük tehlike oluşturan uygulamalardır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.