Huawei Map Kit Nedir?

/ 27 Ağustos 2019 / 1.219 / yorumsuz
Huawei Map Kit Nedir?

Huawei cihazların harita uygulaması olan Map Kit yakında kullanıcılar ile buluşturulacak. Uzun süredir ABD ile arasında olan gerginlik gündemden düşmüyor ve Huawei kendi işletim sistemini oluşturmak için çaba sarf ediyor. ABD tarafından geri adım atılsa da Huawei bu durumu kabul etmedi ve kendi sistemlerini kurmakta kararlı. Yazılımı olacak olan HongMengOS gelecek ay kullanılmaya başlanacak. Google ile ilişkisini yavaş yavaş kesecek olan Huawei şimdi ise Map Kip haritası ile gündeme geldi.

Normalde Huawei işletim sistemlerinde Google Harita kullanılıyordu ancak Google ile ilişkisini kesecek olan Huawei yeni çıkaracağı Map Kit yakında kullanıcılarla buluşacak. Map Kit dünya genelinde yayılmayı hedefliyor ve navigasyon konusunda kendini şu an için ilerletiyor. Huawei tarafından çıkarılacak olan Map Kit haritası Yandex ve Booking ile ortak çalışmayı sürdürerek ilerletiyor. Eğer harita ile alakalı bir sorun çıkmazsa, Map Kit haritası Ekim ayında hayatımıza girecek.

150’ye yakın ülkede kullanıma sunulacak ve Dil desteği 40’a yakın olacaktır. Trafik içerisinde olan durumlar gerçek zaman ile sizlere aktarılacak ve şeritler arası değişimi algılayacaktır. Huawei harita sayesinde dünyada 160’ın üzerinde baz istasyonu kullanarak yüksek hızda bilgileri toplayarak kullanıcılara sunulacak. Map Kit haritasında arttırılmış gerçeklik desteğinin bulunacağı da çıkan söylentiler arasında yerini alıyor. Huawei tarafından bu tarz bir haritanın çıkarılması Ekim ayından sonra kullanıcılarda nasıl bir tepki oluşturacağı büyük merak konusu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.