Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Kurtarabilirim?

/ 5 Ağustos 2019 / 943 / yorumsuz
Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Kurtarabilirim?

Popüler sosyal medya uygulamasını kullanan milyonlarca insan bulunuyor. Instagram kötü kullanıcılara karşı önlem alıyor ve dikkatini çeken hesapları Instagram uygulamasından uzaklaştırıyor. Hesapları korumak için ne kadar fazla önlem alınsa da bazen hesabınız elinizden gidebilir. Hesabınızı geri almak için hangi çözüm yollarına başvuracağınız konusunda siz kullanıcılarımıza yardımcı olacağız.

Instagram tarafından hesaplarımız her ne kadar koruma altına alınıyorsa, çalındığı zaman hesabı kurtarmak için de farklı yöntemler bulunmaktadır. E-posta hesabınız cihazınızda açık ise eposta üzerinden şifrenizin değiştirildiğine dair bildirim gelecektir. Bu bildirim size geldiği an ‘bu işlemi geri al’ seçeneğine tıklayarak e-posta adresiniz üzerinden bu işlemin önüne geçmiş olursunuz.

E-posta adresiniz açık değil ve şifreniz değiştirildiyse, Instagram hesabı üzerinden yardım al seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bu adımdan sonra hesabınızı kurtarmak için 3 farklı seçenek yer almaktadır. Eğer telefon numaranız kayıtlı ise SMS ile Facebook adresinize girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Şifremi Unuttum seçeneği üzerinden şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Eğer yukarıda yer alan adımlara rağmen hesabınızı kurtaramadıysanız, Bu linke tıklayıp form doldurma işlemini gerçekleştirin. Kimliği kanıtlama şikâyetiniz tamamlandıktan sonra Instagram üzerinden size bir e-posta gelecektir.  Bu adımlardan sonra hesabınıza girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca cihazın iPhone ya da Android olup olmadığı bu alanda belirtmeniz gerekiyor. Bilgilerinizi tamamen verdikten sonra Instagram tarafından kontrol ediliyor ve hesabınız gerçekten size ait ise hesabınız kurtarılmış olur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.