İnstagram IGTV Video Paylaşma, Kanal Oluşturma Nasıl Yapılır?

/ 6 Temmuz 2018 / 2.465 / yorumsuz
İnstagram IGTV Video Paylaşma, Kanal Oluşturma Nasıl Yapılır?

İnstagram IGTV Video Paylaşma, Kanal Oluşturma Nasıl Yapılır?

İnstagram’a gelen son yenilikler arasında yer alan IGTV pek çok kişinin beğenisini kazanmış durumda. İnstagram video paylaşma süresi için getirilen sınırlaması büyük oranda uzatan yeni özellik aynı zamanda kullanıcılar için çok daha geniş bir paylaşım alanı mecrası oluşturmuş durumda. Peki, İnstagram IGTV video paylaşma ve kanal oluşturma işlemleri nasıl yapılır?

İnstagram IGTV Kanal Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram hikâyeler özelliği kullanıcılar tarafından oldukça fazla ilgi görmüş ancak kısa video süresi sınırlandırması nedeni ile eleştirilerin hedefi olmuştu. İşte İnstagram IGTV özelliği ile bu sorunu çözmüş ve video süresi büyük oranda uzatılmıştı. Bu özellikten yararlanmak için ilk yapmanız gereken kendinize bir kanal açmak için başvuruda bulunmak. İnstagram IGTV kanal açma işlemi için İnstagram hesabınızı açın ve üst panelde yer alan IGTV logosuna dokunun. Ardından önce sağ tarafta bulunan ayarlar düğmesine sonra ise kanal oluştur yazılarını seçin ve ilerleyin. Kanal oluştur seçeneğini tıklayarak kanal oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.

İnstagram IGTV Video Paylaşma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kanalınızı açtıktan sonra tek yapmanız gereken ise video oluşturmak. Uzunluğu minimum 15 saniye maksimim 10 dakika arasında olan videolar çekmenize izin veren uygulama için çekilen videoların kesinlikle dikey konumda olması gerekiyor. Bu özelliğe sahip olan videoları eklemek için IGTV bölümünü açıp video yükle butonuna basmanız yeterli oluyor. Uygulama sizi videoların olduğu bölüme yönlendiriyor ve buradan yüklemek istediğiniz videoyu seçip tamam tuşuna basıyorsunuz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz