Instagram Lite Sürümü Nedir Boyutları Ne Kadar?

/ 5 Temmuz 2018 / 967 / yorumsuz
Instagram Lite Sürümü Nedir Boyutları Ne Kadar?

Instagram Lite Sürümü Nedir

Instagram bilindiği gibi çok fazla sayıda kullanıcıya ev sahipliği yapan bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkıyor. Instagram üzerinde yapılan her yenilik, her güncelleme de kullanıcılar tarafından oldukça ilgi çekiyor. Nitekim son zamanlarda ortaya çıkan IG TV ile beraber kullanıcıların daha fazla internet ve depolama alanına ihtiyaç duydukları da neredeyse kesin gibi gözüküyor. Hal böyle olunca Instagram Lite kullanımı da kullanıcılar arasında son zamanlarda oldukça yaygın kullanılmaya başlandı. Instagram Lite diğer ana uygulamaya göre küçük çapta bir boyuta ve özelliğe sahip olması ile biliniyor. Hem hızlı çalışması açısından hem de daha az yer kaplaması ile beraber oldukça fazla sayıda kullanıcının Lite sürümünü tercih ettiğini de söylemek yanlış olmayacaktır.

iPhone Cihazlarında Kullanılamıyor

Instagram Lite’in telefona herhangi bir yavaşlatma, uygulamayı dondurma gibi negatif etkileri olmadığının da bu noktada altını çizelim. Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz uygulama ile daha küçük çapta bir Instagram sizin ile olabilir. iPhone telefon kullananlar için ise uygulamanın yakın zamanda App Store için kullanıma açılacağını da belirtelim.

Instagram Lite Boyutları Ne Kadar?

Uygulamanın çok daha yaygın bir şekilde kullanıldığını da indirilme sayılarından anlamanız mümkün. Yaklaşık olarak 500 MB’lık bir alanı kapsayan Instagram Lite uygulaması bu özelliği ile de Android kullanıcılarının ilk tercihlerinden bir tanesi olabiliyor. Telefonlarında daha fazla uygulamayı verimli kullanmak isteyen kullanıcılar da Lite sürümünü tercih edebiir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.