Instagram Kişi Etiketleme Yapamıyorum 2019

/ 15 Mart 2019 / 4.858 / 1 Yorum
Instagram Kişi Etiketleme Yapamıyorum 2019

Instagram kullanıcılarının genelinde olan etiketleme sorunundan bahsedeceğiz. Popüler olan Instagram uygulamasında arkadaşınızı etiketlemek istediğiniz zaman adını yazınca bazen altta çıkmamaktadır. Normalde fotoğraf ya da video atmak istediğiniz de karşı tarafı etiketlemek için adını yazdığınız zaman isim listesi hemen çıkmaktadır. Genellikle hikâyede yaşanan bu sorun, isim etiketi yapmanıza rağmen çıkmamaktadır.

Bu haberimizde etiketleme sorunu yaşayanların problemini çözmüş olacağız. Hikâye özelliği Instagram ardından WhatsApp ve Facebook’a da yayıldı ve bu özellik günlük hayatımızda olmazsa olmazların arasına girmeyi başardı. Eğer yeni kullanıcıysanız ve etiketlemenin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız ilk olarak etiketleme işleminden bahsedelim.

Instagram Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

instagram

 • Etiketleme işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak hesabınıza girin.
 • Ardından hikaye alanına geçişinizi yapın.
 • Ekleyeceğiniz resim ya da video gönderisine tıklayın.
 • Üst alanda yer alan Aa butonuna tıklayın ve ‘@’ işaretini ekleyin.
 • Etiketleme yapacağınız kişinin baş harfini yazın ve seçenekler karşınıza çıkacaktır.
 • Etiketleme işlemi yaptıktan sonra karşı tarafa bildirim gittiğinden de bahsedelim.

Kişi Etiketlemesi Olmuyor

 • Normal olarak paylaşım yaptığınız zaman sorun olmuyor ancak hikâyede etiketleme yaptığınız zaman sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kişi etiketlemesi yapmanıza rağmen isim çıkmıyorsa ilk olarak internetinizi kontrol edin. Etiket sırasında yaşanan kopukluktan dolayı etiket çıkmayabilir.
 • Eğer hala bu sorunu yaşıyorsanız en son çare olarak Instagram uygulamasından çıkın telefonunuzu yenileyip baştan hikâye attığınız zaman internetiniz de çekiyorsa etiket çıkacaktır.
 • Yukarıda olan ihtimallere rağmen etiket çıkmıyorsa karşı tarafın kullanıcı adını tam yazıp hikayenizi attığınız zaman etiketleme işlemi olacaktır.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Instagram Kişi Etiketleme Yapamıyorum 2019 (1 Yorum)

 1. Sorunun çözümü uygulamadan çıkın arkaplandan silin tekrar girin etiketliyin çıkıyor şimdiden teşekkürler
  instagram: @cembeyz