Instagram’da Daha Çok Müşteriye Ulaşmanın 20 Yolu

/ 20 Şubat 2019 / 5.173 / yorumsuz
Instagram’da Daha Çok Müşteriye Ulaşmanın 20 Yolu

 

Instagram’da Müşteriye Ulaşma Yolları

Instagram‘ın popülaritesi inanılmaz. Mart 2018’de 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan bir platformla ilgili tek sorun, yazılarınızın söylemek zorunda olduğunuz (veya satmak) ile ilgilenen kişiler tarafından bulunmasını sağlamaktır. İğneler ve samanlık durumu akla geliyor!

Bir gönderiye birkaç rastgele hashtag ekleme günleri çok iyi ve gerçekten bitti. Bu daha çok bir bilim haline geliyor. Yani bir stratejiniz olmalı.

İşte işiniz için Instagram’dan en iyi şekilde yararlanmanız için en iyi ipuçlarım

1. Yaptıklarınızı açıkça belirtin

Profilinizi doğru şekilde ayarlayın. Harika bir profil görüntüsü kullanın, Instagram sapınızın anında yaptığınızı ilettiğinden emin olun ve iyi bir biyografi yazın. Web sitenizin URL adresini eklemeyi unutmayın!

2. Gönderilerinize farklı bir görünüm verin

Instagram çok görsel bir platformdur, bu yüzden avantajınıza göre çalışmasını sağlayın. Aynı imza filtresini kullanmak ve aynı fotoğraf stilini korumak, mesajlarınızın tutarlı bir stil vermesini sağlar ve bu da anında tanınabilir olmalarını sağlar.

Mümkün olduğunda, markanızın deneyiminin bir iletişim kanalından diğerine tutarlı olması için markanızın görsel kimliğini, web sitenizde kullanılan renkleri, yazı tiplerini ve görüntü stilini benimseyerek yankı vermeye çalışın.

3. Aktif olun!

Gönderileri rastgele bir şekilde beğenmek, pek çok şey elde edemez. Ancak araştırmanızı yaparsanız, beğenileriniz işiniz için gerçekten iyi çalışır.

Rakiplerinizin Instagram’da neler yaptığını iyi bir şekilde inceleyin ve daha önemlisi, yayınlarına kimlerin yorum yaptığını inceleyin. Muhtemelen sizin hedef pazarınızdır. Böylece, onlarla etkileşmek ve onları takip etmek mantıklı geliyor.

Bu şekilde, işletmenizin neler sunacağı ile aktif olarak ilgilenen bir kitle oluşturmaya başlayacaksınız.

4. Hashtag’ler Instagram’nın tabelalarıdır

Hashtag’ler, insanların ilgilerini çeken veya ilgilendikleri şeyleri bulmak için milyonlarca gönderide gezinmelerine yardımcı olur. Araştırmalar, 10’dan fazla hashtag kullanmanın iyi olduğunu ancak bunun ötesine geçemediğini göstermiştir.

Ancak, kullanmaya karar verdiğiniz birçok kişi, konuyla ilgili olduklarından emin olun. Hashtagify gibi araçları kullanarak popüler hashtaglere göz atabilirsiniz. Bazıları deli gibi değişecek, bazıları ise kullanılamayacak kadar jenerik.

Başarılı Instagram hesaplarını, özellikle çok fazla çekişi olan rakipleri analiz etmeye değer. Hashtag’leri nasıl kullandıklarını öğrenin ve kendi amaçlarınız için yaptıklarını taklit edin / uyarlayın.

Hemen doğru anlamayabilirsiniz, ancak hem popüler hem de işinizle ilgili hashtagler bulabilirseniz, ilgili bir kitleye anında erişebilirsiniz. Bazı hashtag’ler çevrelerinde büyüyen sanal forumlar gördü. Seninle ilgilenecek niş pazar topluluklarıdır.

5. Akıllıca özel hashtag kullanın

Daha büyük bir takip teşvik etmek için birkaç özel hashtag seçmenizi tavsiye ederim. Mesela, # L4L ‘beğenmek için’ anlamına geliyor yani benden hoşlanıyorsanız, gönderilerinize karşılık veriyorum. #follow ve #followme açık ve şeffaf bir istektir. Bu tarz hashtagler kullanabilirsiniz.

6. Hashtag’ler dağınık görünebilir

Onları görevinizin sonuna koymak, işleri düzenli tutar. Daha da iyisi, gönderinizi temiz tutun ve bunun yerine hemen ilk yorumu yapın.

7. Hayatı kendin için kolaylaştır!

Akıllı telefonunuzdaki Notlar veya benzerlerini kullanarak işiniz için genel etiketlerden tasarruf edin.

Hashtag’lerinizi hazırlamanız ve her seferinde kolayca ve tutarlı bir şekilde göndermeniz çok daha kolay.

8. Marka etiketleri

Markanızın adını hashtaglerden biri olarak eklemeyi unutmayın ve işinizi tanımlayan 4-5 çekirdek hashtag kullanmayı unutmayın ve her zaman kullanın.

9. Resimlerinize ve videolarınıza resim yazısı ekleyin

Ve biraz kişilik enjekte edin. Bununla dün akşam yemeğinde ne yediğinin bir resmini göndermeyi kastetmiyorum! Her gönderi işinizle alakalı olmalıdır ve yazılarınıza değer katmanın yollarını bulmanız gerekir. Bu nedenle, insanları beğenmelerini ve yeniden göndermelerini teşvik edecek hangi yorumu ekleyebileceğinizi düşünün. Takipçileriniz hesabınızı takip etmekten kazanacak bir şeyleri olduğunu düşünüyorsa, büyüme inanılmaz derecede hızlı bir şekilde gerçekleşebilir.

10. Kalite kontrolü önemlidir

Resimlerinizin muhteşem göründüğünden emin olun. Acımasız olun ve bunları düzenleyin, zayıf görünen veya fotoğraf makinesi titremesinden bulanık görünen her şeyi kaldırın. Her şeyi basit tutun ve gönderme kolaylığı için doğrudan akıllı telefonunuzdan çekim yapın.

11. Düzeni ve açıları kullanın

Instagram Layout(Düzeni) uygulaması (iPhone için), özellikle bir dizi görüntü yayınlamak veya adım adım rehber göstermek istiyorsanız, ilginç montajlar oluşturmak için gerçekten iyidir. Canva da harika bir araç.

12. Bağlantıları ve açılış sayfalarını kullanın

Muhtemelen, en son blog yayınınızı okumak, yeni e-kitaplarınızı keşfetmek, bir yarışmaya katılmak veya e-posta bülteninize kaydolmak için takipçilerin bir şey yapmasını teşvik etmek için Instagram yayınlarınızı kullanıyorsunuzdur.

Ne yapıyorsanız yapın, web sitenizde eylemi tamamlamalarını sağlayacak uygun bir açılış sayfanız olduğundan emin olun.

Bio’nuzda sadece bir link yayınlamanın kısıtlandığına dair kısa bir not, sonradan takipçilerinizi gitmelerini istediğiniz yere gönderecek bir bio link oluşturacak bir araç olan Linktree‘yi inceleyin.

13. Aşkı paylaş

Instagram’daki büyüme, belirli bir Instagram topluluğuna dahil olduğunu gösterdiğine bağlı. İş ortaklarını, ilgili üyelik organizasyonlarını, endüstri birliklerini veya beslemek istediğiniz hesapları etiketlemeye değer.

14. Bir cevap isteyin

Instagram iki yönlü bir diyalogdur, bu nedenle takipçilerinizden yazılarınıza cevap vermelerini isteyin. Tabii ki, o zaman herhangi bir yorumu yanıtlamanız gerekir. Bu sadece pasif bir takip yapmamanız değil, aktif bir şekilde ilgilenmenizdir.

15. Bölgenizdeki nakliyecileri bulun

Instagram’da kimin niş pazarınızda önemli bir etki olduğunu belirlemeye çalışın ve kendi Instagram görünürlüğünüzü geliştirmek için onlarla nasıl çalışabileceğinizi keşfedin.

16. Gönderilerinizi planlayın

Tıpkı bir blog gibi, Instagram aktivitenizi planlamanız da mantıklı geliyor. Tüm sosyal medyanız için üç aylık bir içerik planı oluşturun ve görüntüleri, başlıkları ve etiketleri etiketlemek için zaman ayırın.

17. Planlama araçlarını kullanın

Orada seçim için yük vardır, ama bakarak öneriyoruz Hootsuite , Buffer , Schedugram ve Later. Hepsinin artıları ve eksileri var, bu yüzden sizin için doğru olanı seçin.

18. Neyin işe yaradığını izleyin

Google Analytics , Instagram’dan hangi trafik ve dönüşümle geldiğini gösterecektir. Bir Instagram İşletme hesabınız varsa, gönderilerinizin ne kadar etkili olduğunu gösteren Instagram Insights bonusunuz eklenir.

Dikkate Diğer araçlar: Socialbakers , Sprout Social , Union Metrics ve squarelovin.

19. Instagram reklamları görünürlüğü arttırır

Instagram reklamcılığı işletmeler için gerçekten iyi çalışıyor. Pazarlama bütçeniz ne kadar dar olursa olsun, işiniz için ne kadar müşteri kazanabileceğinizi görmeye değer.

Aralarından seçim yapabileceğiniz dört biçim vardır; basit tek bir görüntüden 60 saniyelik bir videoya ve harekete geçirme ifadeniz için bir pankart seçeneği ile reklamcılığa başlamak daha kolay olamazdı.

20. Web sitenizde Instagram görsel akışı yayınlayın

Her kullanımdan sonra doğrudan bağlantı vermeyin. Doğrudan web sitenizden takip ederek Instagram’ınızı büyütmenin bir yolunu buluyorsunuz, ancak tüm Instagram görüntülerinizle yapmak için cazip olmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz