Instagram’da DM-GT-UNF- TKP anlamları

/ 7 Mart 2019 / 246 / yorumsuz
Instagram’da DM-GT-UNF- TKP anlamları

Instagram kullanıcılarının çok fazla merak ettiği bazı terimler bulunuyor. Fenomen ve bu yolda ilerleyen birçok kişinin çok fazla kullandığı bu kelimeler, yüksek takipçisi olan kişilerin paylaşımlarının altında da defalarca görülmekte.

Yapılan yorumlara baktığımızda çok fazla gt, dm, tkp gibi kelimeleri görüyoruz. Ancak bunların ne anlam ifade ettiğini bilmemek elbette sıkıntılı olabiliyor. Bu harflerin neyi temsil ettiğini bilmezseniz eğer, işiniz rast gitmeyebilir. Bunun için sizlere tek tek açıklamasını yapma gereği duydum…

Instagram’da GT nedir?

Instagram kullanıcılarının çok fazla görmüş olduğu ve yorum kısmında çok rastladığımız GT anlamı geri takip demek. Yani GT yazanlar size beni takip et seni geri takip edeyim diyor. Ancak bu kelimeyi çok fazla art arda kullanmak geçici yorum engeline neden olabiliyor.

Instagram’da DM nedir?

Instagram’da kullanıcılar hem yorumlarda hemde bazı hesaplarda DM kelimesini çok fazla görüyor. DM kelime anlamı direkt mesaj yani mesaj gönder anlamına geliyor.

Instagram’Da TKP nedir?

Bir diğer kısaltma ise Instagram’da TKP oluyor. Bunun anlamı ise takip oluyor. Yani takip et anlamına geliyor. Yada takip edeni takip ederimin kısaltılmışı olduğunu belirtelim.

Instagran’da UNF nedir?

Instagram’da çok fazla kullanılan unf anlamı Unflollow oluyor. Yani beni takip etmeyi bırakanı bende takipten bırakırım anlamını içeriyor. Kişiler bunu yorumlara veya profillerine yazabiliyorlar.

Sizlerinde Instagram’da merak ettiği sorular olursa, yorum kısmından ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.