iPhone 8 Sorunları: Bilmeniz Gereken 5 Şey

/ 15 Şubat 2019 / 900 / yorumsuz
iPhone 8 Sorunları: Bilmeniz Gereken 5 Şey

iPhone 8 Sorunları: Bilmeniz Gereken 5 Şey

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus sahipleri Bluetooth sorunları, ses sorunları ve cihaz kurulumuyla ilgili çeşitli sorunlar dahil olmak üzere çok sayıda sorunla ilgileniyor .

Birçok iPhone 8 kullanıcısı, donanımları ve iki aygıta güç sağlayan iOS 12 yazılımıyla ilgili sorunları bildiriyor . Daha fazla insan iPhone 8’i satın aldıkça ve Apple yıl boyunca ek iOS 12 üretici yazılımı güncellemeleri yayınladıkça sorun listesinin büyümesini bekliyoruz.

Bu rehber sizi geçerli iPhone 8 problemleri listesinde görecek. Ayrıca, yeni telefonunuzla ilgili sorunları fark etmeye başlarsanız, kullanışlı olacak bazı kaynakları size sağlayacaktır.

Ayrıca, Apple’dan ne beklemeniz gerektiğine ve iOS 12’nin sonraki sürümüne bir bakış içerir .

iPhone 8 Sorunları

İOS 12 en yeni sürümü bazı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus kullanıcıları için sorunlara neden oluyor.

Wi-Fi sorunları, Bluetooth bağlantı sorunları, birinci ve üçüncü parti uygulamalarla ilgili sorunlar, Dokunma Kimliği ve 3D Dokunma sorunları, geri yükleme sorunları, anormal pil tüketimi ve iCloud sorunları hakkında duyuyoruz.

Sorunlar herhangi bir zamanda açılır, böylece olabildiğince hazırlıklı olmak istersiniz. Güvenli olmalarını sağlamak için telefonunuzdaki dosyaları düzenli aralıklarla yedeklemenizi öneririz.

Size yardımcı olmak için, Apple’ın iTunes yazılımını kullanarak sizi yedekleme işleminde kullanacak bir rehber hazırladık. Ayrıca , Apple’ın iCloud hizmeti aracılığıyla yedekleme işlemini ayrıntılandıran bir kılavuz da yayınladık .

Apple sonunda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için yeni bir iOS 12 sürümünü piyasaya sürecek. Olduğunda, cihazınızı hazırlamak isteyeceksiniz. Yeni iOS güncellemeleri her zaman sorun çıkarır ve küçük bir hazırlık çalışması baş ağrıları önleme konusunda uzun bir yol izler.

Biz ettik bir ön kurulum kılavuzu yayınlandı cihazınızda yeni yazılım yüklemeden önce yapmak için bazı şeyler üzerinden götürecektir. Bu sizin ilk iPhone’unuz ise, işleme aşina olmalısınız.

Geri Bildirim Nerede

İPhone 8 veya iPhone 8 Plus’ınız zorlanıyorsa, diğer kullanıcılardan gelen geri bildirimleri ve düzeltmeleri incelemek istersiniz. İşte bunu yapmak için birkaç yer.

Biz göz kulak tavsiye YouTube , Apple’ın tartışma forumları , Twitter / Facebook gibi sosyal medya siteleri ve MacRumors forumlar iPhone 8’in donanım ve iOS 12’nin kendi sürümü hakkında geri bildirim için.

Ayrıca , iPhone 8’in iOS 12 güncellemesiyle ilgili izlenimlerimizi yayınladık ve iOS 12 hakkında ek geri bildirim almak için avınızdayken göz atmaya değer.

İPhone 8 Sorunları Nasıl Düzeltilir

İPhone 8 veya iPhone 8 Plus ile ilgili sorun yaşarsanız, ilk düşünceniz Apple’a veya onu satın aldığınız yere geri götürmek olabilir. Bunu yapmadan önce sorunu evden çözmeyi denemelisiniz.

Telefonunuzu bir Apple Store’a indirmeden önce, yaygın iPhone 8 sorunları için düzeltmeler listemize bir göz atın . En yaygın sorunlar için düzeltmeler sunar.

Ayrıca , iPhone 8’inizin genel performansını ve iPhone 8’in pil ömrünü artırmaya yönelik bir rehberi de dahil etmek için bazı ipuçlarını bir araya getirdik .

Bu kılavuzlarda bir düzeltme bulamazsanız, Apple’ın tartışma forumlarını kontrol ettiğinizden emin olun . Bilgili birçok aktif kullanıcı var ve birkaç dakika içinde sorununuza bir çözüm bulabiliyorsunuz.

Ayrıca Twitter’da Apple ile iletişime geçebilir ve destek ekibinin yardımcı olup olamayacağını görebilirsiniz. Şirket web sitesinden Apple Destek ile de iletişime geçebilirsiniz .

Apple’ın müşteri hizmetleri iPhone 8 veya iPhone 8 Plus’ınızı rahatsız eden herhangi bir şeyi çözmenize yardımcı olamıyorsa, telefonunuzu bir Apple Mağazasına (yakınlarda ise) veya yerel taşıyıcı mağazasına götürmenin zamanı geldi.

Bir Genius Çubuğu randevusu alın ve sorunu tespit edip edemediklerini görmek için cihazınızda tanılama çalıştırmalarını sağlayın. İPhone 8’iniz garanti kapsamındadır, bu nedenle sorun ciddiyse size bir alternatif sunabilirler.

İPhone 8’i Nasıl Düşürürsünüz?
İPhone 8’inizi iOS 12.1.4’e taşırsanız ve sorunları görmeye başlarsanız, iOS 12.1.3’e indirmeyi deneyebilirsiniz.

Apple, önceki iOS 12 sürümüne imza atıyor; bu, cihazınızın performansını artırma girişiminde geri çekilebileceğiniz anlamına geliyor. Bu seçenek sonsuza dek kullanılamayacak, bu nedenle hızlı hareket etmeniz gerekecek.

Ne yazık ki şirket, iOS 12.1.2, iOS 12.1.1, iOS 12.1, iOS 12.0.1, iOS 12.0 ve iOS 11.4.1’de imza atmayı bıraktı, bu da bunlardan birine geri dönmenin mümkün olmadığı anlamına geliyor.

Düşürme, sorunları çözmenin garantili bir yolu değildir, ancak geçmişte birçok kullanıcı için çalışmıştır. İPhone ve iOS’ta yeniyseniz, iOS’un düşürülmesiyle ilgili kılavuzumuza bakın .

Sıradaki ne
İOS 12’nin bir sonraki sürümü onaylandı ve iPhone 8’in iOS 12.2 güncellemesi şu anda beta testinde.

Ne yazık ki, Apple bir iOS 12.2 çıkış tarihi onaylamadı, bu nedenle şirketin güncellemeyi ne zaman zorlayacağı ve düzeltmelerin ne zaman gerçekleşeceği konusunda hiçbir bilgi yok. Mart ayında bir sürüm bekliyoruz.

Şimdilik, problemlerle uğraşanlarınız kendi başınıza. İPhone 8’iniz zorlanıyorsa, iOS 12.2 beta sürümünü denemek isteyebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.