iPhone Arka Kameranın Yanında Bulunan Delik Nedir?

/ 19 Mayıs 2019 / 2.154 / yorumsuz
iPhone Arka Kameranın Yanında Bulunan Delik Nedir?

iPhone kullanıcıları tarafından fark edilen ve merak edilen, arka kameranın yanında bulunan delik hakkında bilgi vereceğiz. Arka kısımda bulunan delik çok küçük ve ne işe yaradığı çoğu kullanıcı tarafından merak edilmektedir. iPhone cihazlarda yer alan bu ufak delik hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

iPhone Arka Kameranın Yanında Yer Alan Deliğin Görevi Nedir?

Bu delik ne kadar çok küçük görünse de işlev bakımından büyük bir öneme sahiptir. Önemsenmeyecek kadar küçük olan bu delik aslında mikrofondur. Evet, doğru okudunuz o küçük delik Siri ve Google Asistan için tanımaya yardımcı olan mikrofondur.

 

Bu mikrofon sayesinde Facetime, Snapchat, Instagram hikâyelerinde oluşan ses sorunlarına karşı bu mikrofon çözüm sunmaktadır. Ses tanıma durumu için bu mikrofonu deneyebilirsiniz. Merak ettiğiniz bu küçük delik mikrofon görevine sahip olduğu için Siri’ye söyleyeceğiniz bir komut sonrası söylediğiniz anlaşılmıyorsa ya da videolarda ses çok düşük geliyorsa bu durumun açıklaması; kamera yanında bulunan küçük deliği elinizle kapatmanız ile alakalı olarak sesiniz anlaşılmaz ya da videolarda ses düşük çıkar.

Küçük deliğin işlevini öğrendikten sonra deneme amaçlı olarak sesli not kısmında ses kayıt denemesi yaparak sesinizin nasıl çıkacağını duyabilirsiniz. Kayıt sonucu sesin cızırtı şeklinde bozuk çıktığını duyuyorsanız, kamera arkasında bulunan bu delik sorunlu olduğu için olabilir. Eğer sorun bu şekilde devam ediyorsa, cihazınızı teknik servise göndermenizi tavsiye ederiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz