İPhone Numara Gizleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

/ 23 Nisan 2018 / 1.143 / yorumsuz
İPhone Numara Gizleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

İPhone Numara Gizleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Özel hayatta mahremiyet her geçen gün biraz daha kan kaybederken elektronik cihazlardaki verilerin kaydedildiğinin ortaya çıkarılması büyük bir skandalın ortaya çıkmasına neden olmuştu. Arama yaparken karşı tarafın numarasını görmesini engellemek isteyen kişiler için telefon kullanıcıları farklı seçenekler sunmakta olup bunlardan biride iPhone numara gizleme özelliğidir. Peki, iPhone numara gizleme özelliği nasıl kullanılır?

iPhone Numara Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Aradığınız kişinin sizin numaranızı görmesini ya da öğrenmesini engellemek için yapılabilecek en etkili yöntem numara gizleme özelliğini kullanmaktır. Her markada ve modelde bu özellik farklı şekillerde devreye alınmakta olup iPhone numara gizleme özelliği sunan markalar arasında bulunmaktadır. Bunun için kullanılabilecek 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefon menüsü üzerinden telefon numarası gizleme özelliğini kullanmaktır. Sarısı ile ayarlar / telefon/ numara mı göster bölümüne giriş yapın ve bu satırın karşısında yer alan onay satırını kabul edin. Bundan sonra yapmış olduğunuz tüm çağrılarda numaranız gizlenecektir.

iPhone Numara Gizleme Kodu Kaçtır?

iPhone numara gizleme özelliğini aktif etmek için verilen kodu kullanmanız da mümkündür. Bunun için arama yapacağınız telefon numarasını tuşlamadan önce #31# tuşlamasını yapmanız ve ardından arayacağınız numarayı girmeniz yeterli olacaktır. Kullanabileceğiniz son yöntem ise kullanmış olduğunuz telefon operatörü üzerinden numaranızı gizlemektir. Her operatör bu işlemi farklı yapmakta olup operatörün müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden bilgi almanız mümkündür.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz