Türk Telekom Mobil İnternet Ayarı Nasıl Yapılır?

/ 30 Nisan 2018 / 11.690 / yorumsuz
Türk Telekom Mobil İnternet Ayarı Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Mobil İnternet Ayarı Nasıl Yapılır?

TTNET ve Avea platformlarının birleşmesinin ardından iki farklı platformun bir araya getirilmesi nedeni ile bir dizi değişiklikte meydana geldi. Türk Telekom ve Avea müşterilerinin bu süreçte mümkün olduğunca az etkilenmesi için şirket iki platformu otomatik geçiş sistemi ile birleştirdi. Ancak yine de otomatik geçiş sisteminde yaşanabilecek problemler ya da bu ayarı kendisi yapmak isteyen kişiler için Türk Telekom internet ayarları nasıl yapılır sorusunun yanıtını sizlerle paylaşıyoruz.

Türk Telekom Android internet Ayarı Nasıl Yapılır?

İnternet ayarlarını yapmanın en kolay olduğu mobil platform kesinlikle Android platformudur. Telefonunuzun internet ayarlarını yapmak için cep telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra sırası ile mobil ağlar / erişim noktası adları ve ekle adımlarını takip edin. Bu adımları tamamladıktan sonra aşağıdaki bilgileri istenilen yerlere yazın.

isim=Türk telekom internet

mcc=286

mnc=03

apn=internet

user=boş bırakın

server=boş bırakın

password=boş bırakın

mmsc=boş bırakın

type=default

Türk Telekom İOS Ayarları Nasıl Yapılır?

iPhone cihazlarda Türk Telekom internet ayarlarını yapmak için Ayarlar / Hücresel / Hücresel Veri adımlarını takip edin. Buradan hücresel veri özelliğini aktif hale getirin. Hücresel veri özelliğini aktif hale getirdikten sonra kişisel erişim noktası ve hücresel veri seçeneğinin hemen altında yer alan APN kısımlarında istenilen yere internet yamanız yeterli olacaktır. Bunun ardından telefonunuzu açık kapatırsanız tüm ayarların yüklendiğini gösterecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz