iPhone Rehberde Toplu Kişi Silme İşlemi

/ 10 Temmuz 2019 / 815 / yorumsuz
iPhone Rehberde Toplu Kişi Silme İşlemi

Bu yazımızda iPhone toplu rehber silme işleminden bahsedeceğiz. Toplu olarak rehberinizde yer alan kişileri silme işlemini bilmiyorsanız bu yazımızda yardımcı olacağız. Rehberinizde yer alan kişileri tek tek silmek yerine hızlı bir şekilde 2 dakikada silmiş olacaksınız.

Rehber silme işlemini gerçekleştirmek için iTunes’un en son sürümünün yüklü olduğuna emin olun. iCloud kişi senkronizasyonunuz açık durumda olsun. Son olarak internetinizin açık olduğundan emin olun. Bilgisayar üzerinden ya da Mac’inizde yer alan herhangi bir tarayıcıyı kullanarak www.icloud.com adresine tıklayın.

Daha sonra ID ve şifreniz ile giriş yapın. Kişiler alanına tıklayın ve silmek istediğiniz kişileri seçin. Silmek istediğiniz kişileri seçtikten sonra sil düğmesine basarak seçilen kişileri silme işlemini tamamlamış olursunuz.

Başka bir yöntem ise App Store’dan AnyTrans ve Cleaner Pro uygulamalarını indirerek rehberinizi temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak başka bir yöntemden bahsedecek olursak; iPhone üzerinden kişiler uygulaması yerine Mac sürümü kullanıcıların birden çok kişiyi seçmesine ve tek seferde kişileri silmenize yardımcı olur.

Mac üzerinden kişiler uygulamasına girerek komut düğmesine basılı tutun ve daha sonra silmek istediğiniz tüm kişileri seçin. Sağ tarafta yer alan kartları sil alanına tıklayın. Seçmiş olduğunuz kişiler toplu bir şekilde silinecektir. iPhone tarafından yapmış olduğunuz değişiklikleri senkronize etmesini bekleyin. Yukarıda yer alan adımlar sayesinde kişiler listenizde yer alan kullanıcıları toplu bir şekilde silebileceksiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.