iPhone Zil Sesi Oluşturma İşlemi

/ 6 Ağustos 2019 / 840 / yorumsuz
iPhone Zil Sesi Oluşturma İşlemi

Cihazınıza yeni bir zil sesi oluşturmak istiyorsanız bilgisayara ihtiyaç vardı. Fakat yeni zil sesi oluşturmak için artık bilgisayarla işiniz yok. İndireceğiniz uygulama sayesinde zil sesinizi kolayca oluşturabilirsiniz. GarageBand uygulamasını indirerek iPhone üzerinden zil sesini değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. iPhone üzerin zil sesini oluşturmak için iki farklı yol vardır. İster iTunes üzerinden zil sesi alabilirsiniz, isterseniz de dosyayı zil sesi dosyasına çevirebilirsiniz.

Ses dosyanızı m4r’e çevirerek USB bağlantısını oluşturup, iTunes üzerinden telefonunuza aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bizim bu yazımızda anlatacağımız yöntem sayesinde hem para harcamamış olursunuz hem de bu kadar uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Apple tarafından geliştirilen bu uygulama sayesinde kısa adımlar ile zil sesini oluşturmuş olursunuz.

Apple tarafından geliştirilen GarageBand uygulamasını App Store üzerinden indirerek yeni bir zil sesi oluşturmuş olursunuz. Fakat bu uygulamayı çalıştırmak için iOS 12 ve üstü sisteme sahip olmanız gerekiyor. Eğer GarageBand uygulamasını kullanarak zil sesini oluşturmak istiyorsanız karşınıza gelecek olan menü üzerinden Ses Kaydedici alanını açın. Daha sonra uygulama ara yüzünde yer alan galeri seçeneğini değiştirin.

Ardından galeride yer alan Müzik seçeneğine geçin ve bu alan üzerinden seçtiğiniz ses dosyasını bulun. İsteğe göre de bu dosyanın üzerine tıklayarak seçtiğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Fakat ses dosyasını uygulama üzerinden kullanmanız için de yukarıda olduğu gibi sürükle ve bırak şeklinde tamamlamanız gerekiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.