iPhone Şarjı Erken Bitiyor Sorunu Neden Yaşanır?

/ 12 Haziran 2018 / 671 / yorumsuz
iPhone Şarjı Erken Bitiyor Sorunu Neden Yaşanır?

iPhone Şarjı Erken Bitiyor Sorunu Neden Yaşanır?

Dünyanın en çok satan cep telefonu modellerinden biri olan iPhone telefonlarda sıklıkla görülen sorunlardan biride hızlı şarj bitme sorunudur. Bu sorunlar bazen batarya kaynaklı olarak ortaya çıkarken yine de bataryanın tükenmesine neden olan sorunun bulunarak bir daha bu olayın yaşanması engellenmelidir. Peki, iPhone şarjı erken bitiyor sorunu neden yaşanır?

iPhone Şartı Neden Erken Biter?

Cep telefonu kullanıcılarının yaptıkları en büyük hatalardan biride cep telefonlarını düzensiz olarak şarj etmeleridir. Yani cep telefonu şarjı tamamen tükenmeden şarja takmak ya da cep telefonu tamamen şarjı dolmadan çekmek batarya ömrünü olumsuz etkileyen en önemli iki faktördür. Çünkü her cep telefonunun belirli bir şarj etme ömrü bulunmakta olup yapılan bu tip gereksiz şarjlar bu ömrü boş yere kısaltmaktadır.

Orijinal Olmayan Şarj Aletlerini Kullanmayın

Cep telefonu bataryası kadar cihazın kendisini de olumsuz etkileyen önemli faktörlerden biride cep telefonu şarj aletidir. iPhone şarj aleti bozulan kişiler orijinal ürünlerin pahalıya satılması nedeni ile genelde pek çok kişi şarj cihazı bozulduğunda sahte olan ürünlerden almayı tercih etmektedir. Ancak bu ürünler orijinal şarj aleti amper ayarını tutturamayacağı için zamanla hem bataryaya hem de cihaza zarar verecektir. Yine cihazın uzun süre kullanılması durumunda aşırı ısınma sorunu yaşanmakta bu da bataryanın şişerek ömrünün olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.