iPhone X ve İleri Serisinde Nasıl Ekran Görüntüsü Alınır?

/ 31 Ağustos 2019 / 664 / yorumsuz
iPhone X ve İleri Serisinde Nasıl Ekran Görüntüsü Alınır?

iPhone cihazlar Android işletim sistemine göre daha da farklı çalışmaktadır. iOS işletim sistemi adı altında çalışan iPhone’lar, farklı içerikleri sayesinde oldukça tutulmaktadır. iPhone X’ten önceki cihazlarda Home tuşu yer almaktadır. Ancak iPhone X’in gelmesiyle bu tuş ortadan kalktı. İlerleyen serilerinde de bu durum devam etti.

Önceki cihazlarda Home tuşu ve ekran kilidi alanına basarak ekran görüntüsü almak işlemi gerçekleşiyordu. Şimdi ise iPhone X, XR, XS ve XS Max cihazlarda ekran görüntüsü almak için ses düğmesi ve yan düğme kullanılmaktadır. Eğer siz de iPhone X, XR, XS ve XS Max cihaza sahipseniz ve ekran görüntüsü almak istiyorsanız yan düğme ve ses düğmesine basarak ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.