Kaybolan iPhone’unuzu Kayıp Mod kullanarak nasıl izlersiniz?

/ 20 Kasım 2018 / 1.336 / yorumsuz
Kaybolan iPhone’unuzu Kayıp Mod kullanarak nasıl izlersiniz?

 

iPhone’umu Bul ve Kayıp Mod nasıl kullanılır?

Akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar kaybetmeniz çok acı bir durumdur fakat, iOS’ta birkaç basit adımı izleyerek sizi teselli edecek bilgileri paylaşıyoruz.

Öncelikle, bu durum gerçekleşmeden önce iPhone‘umu Bul (veya iPad veya Mac) özelliğini açmış olmanız gerekir. İOS‘ta, sadece Ayarlar> iCloud’a gidin. Mac‘te Sistem Tercihleri> iCloud‘a gidin, ardından “Mac’imi Bul” kutusunu işaretleyin.

Lanetlemeyi bitirince, Kayıp Mod‘u etkinleştirmek istersiniz. Kayıp Mod, cihazı uzaktan kilitlemenizi, konumunu izlemenizi ve cihaz açıldığında kilit ekranında görüntülenecek kişisel bir mesaj oluşturmanızı sağlar.

Kayıp Mod’u etkinleştirmek için iCloud.com adresine gidin, ardından iPhone’umu Bul‘u tıklayın. Başka bir iOS cihazında iPhone’umu Bul uygulamasını kullanabilirsiniz. Ekranın üst kısmında, bir cihaz seçebileceğiniz menü bulunur. Kaybettiğiniz cihazı seçin. Artık cihazın bir ses çalmasına (evinizde veya arabanızda unutulduğunu düşünüyorsanız), Kayıp Mod’a geçme seçeneğine sahipsiniz ya da cihazı silebilirsiniz. Kayıp Mod’a tıklayın.

Cihazınızı (tsk, tsk) zaten korumalı olarak kaydetmediyseniz, bu noktada bir tane kurarsınız. Sahipseniz, ulaşabileceğiniz bir telefon numarasını girebileceğiniz bir ekrana yönlendirilirsiniz. Ardından, ekranda görüntülenmesini istediğiniz mesajı girin. İş arkadaşınız iPad’inizi elinize geçirdiyse ve “hesabınıza geri dön, Ahmet’e geri dön” yazabilir. Twitter hesabınıza giriyorsa, “Eğer varsa, lütfen yukarıdaki numaradan beni arayın” dan etkileşime geçebilirsiniz. (Son durumla ilgili hiçbir şey bilmiyorum, tabii ki.) Oradan, umarım bir tür ruh sizi mobil cihazla yeniden bir araya getirmeye yardımcı olacaktır.

Cihazınızı geri aldığınızda ve şifrenizi tekrar girdiğinizde, Kayıp Mod otomatik olarak devre dışı kalacaktır. Ayrıca iCloud web sitesine giderek ve “Kaybolan Modu Durdur” a dokunarak da kapatabilirsiniz.

Bu durumun dezavantajı, cihazınızı elinde bulunduran kişi cihazınızı alır ve gücü kapatırsa veya sıfır veri kapsamına sahip bir alanda kalırsa işe yaramaz. Bir şifreniz yoksa, teknoloji meraklısı bir kullanıcı aramaya başlamanıza fırsat tanımadan “iPhone’umu Bul” (ve diğer ayarları) kapatabilir. İOS’ta yerleşik olan tüm güvenlik özellikleri, cihazınızı değil verilerinizi korumak için vardır. Hazırsanız, biraz şansla, en azından iPhone’umu Bul ve Kayıp Mod’u kullanarak cihazınızı geri alma şansınız olur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz