iPhone Kestirmeler Nedir ve Instagram Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?

/ 20 Kasım 2018 / 2.598 / yorumsuz
iPhone Kestirmeler Nedir ve Instagram Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?

iPhone Kestirmeler Nedir ve Instagram Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?

 

Apple tarafından geliştirilen yeni mobil işletim sistemi iOS 12, beraberinde oldukça kullanışlı ve önemli özellikler getiriyor. Bu özellikler arasında yer alan kestirmeler ise iOS 12 yüklü cihazdan çok daha etkili bir şekilde fayda sağlanmasına imkan tanıyor. Cihazın çeşitli özelliklerini kontrol etmede kolaylık yaratan kestirmeler, aynı zamanda görev bütünlüğü oluşturarak çeşitli işlemlerin sırasıyla yapılmasına olanak tanıyor. Kestirmeler yeniliğinin özellikleri arasında Instagram fotoğrafları kaydetme desteği dahi yer alıyor.

Kestirmeler Nasıl Kullanılır?

 

Öncelikle Apple Store üzerinden Kestirmeler adındaki uygulamayı cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Ayrıca iOS 12 işletim sistemini kullanıyor olmanız gerektiğini de hatırlatalım. Akabinde ise uygulamayı açarak istediğiniz işlemlere uygun bir kestirme oluşturabilirsiniz. Burada uygulamanın size pek çok farklı öneride bulunacağını söyleyebiliriz. Nitekim bu öneriler, işlem yapmayı kolaylaştırıyor.

Instagram fotoğraf kaydetme desteğinden faydalanmak istiyorsanız öncelikle telefonunuza veya tabletinize indirmek istediğiniz gönderinin linkini kopyalamanız gerekiyor. Kestirmeler uygulaması dahilinde Instagram downloader tarzı bir işleyiş bulunuyor. Yani kopyaladığınız linki Kestirmeler uygulaması içerisinde yapıştırarak kaydetme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Zamanla Kullanımı Artabilir

 

iOS 12 ile gelen kestirmeler yeniliği, gelişmeye oldukça açık bir özellik olarak da tanımlanabilir. Yani uygulama sayesinde çok daha farklı işlemler gerçekleştirmek ilerleyen günlerde mümkün olabilir. Nitekim bu durum, özelliğin zamanla daha fazla kişi tarafından kullanılması anlamına gelebilir. Bunun için elbette bekleyip göreceğiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz