LG G6 Modelinde Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri

/ 10 Kasım 2017 / 2.349 / yorumsuz
LG G6 Modelinde Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri

LG G6 Modelinde Yaşanan Sorunlar, Hatalar ve Çözüm Önerileri

Dünyanın en çok satan akıllı telefon markaları arasında yer alan LG son yıllarda çıkarmış olduğu amiral modellerinde yaşanan hata ve sorunlar nedeni ile oldukça büyük bir prestij kaybı yaşadı. Ortaya çıkan bu sorunları sona erdirmek ve tekrar prestij kazanmak isteyen LG bu nedenle son amiral modeli LG G6 modelinde oldukça titiz bir çalışma süreci yürüttü. Ancak yine de LG G6 modelinde de bazı sorunlar yaşandığı kullanıcılar tarafından rapor edilmeye başlandı.

LG G6 Çöktü Hatası ve Çözümü

Özellikle de telefonun kilitlenmesinin ardından görüntülenen “cihazınız bozuk olabilir ve düzgün çalışmayabilir” hata mesajı şu anda en az yaşanan LG G6 sorunları arasında bulunsa da yine de can sıkıcı olabiliyor. Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile hayatımıza giren Verified Boot işleminin neden olduğu bu hatanın çözümü için LG tarafından yazılım güncellemesi yapılması gerekiyor.

LG G6 Parmak İzi Sorunu Çözümü

Şu ana kadar LG G6 kullanıcıları tarafından en çok rapor edilen sorunların başında yer alan LG G6 parmak izi sorunu cihazın ya parmak izini okumaması ya da bu özellik nedeni ile cihazın yavaşlaması yönünde ortaya çıkıyor. Sorunun çözümü için akıllı telefonunuzda depoladığınız önceki parmak izi örneklerinizi temizleyip ardından yeni bir parmak izi yükleyerek yeni bir eşleştirme yapmanız öneriliyor. Buna ek olarak sırası ile ayarlar, genel, telefon yöneticisi ve depolama bölümlerine girip dahili depolama birimine giriş yapıp önbellek verilerini temizlemeniz de işinize yarayacaktır.

LG G6 Pil Boşalma ve Performans Sorunu Çözümü

Kullanıcılar tarafından yapılan şikâyetler arasında dikkat çekenlerden biride rastgele yeniden başlatma, cihazın yavaş çalışması ve aralıklı gecikmelere ek olarak ani batarya tükenmeleri de yer alıyor. Özellikle de telefonun bekleme modunda iken hızlı bir şekilde bataryasının tükendiği belirtilirken bu tip sorunları yaşayan kişilerin Google Play Store mağazasından Greenify uygulamasını indirerek yüklemeleri bu tip sorunlarınızı azaltacaktır.

LG G6 ani pil boşalması sorunu için ise cihazın mutlaka güvenli moda alınması gerekiyor. Cihaz bu modda çalışırken dahi ani pil sorunu devam ederse cihazınızda yüklü olan uygulamaları gözden geçirmeniz gerekiyor demektir. Sorunun ortaya çıkmasına yakın indirdiğiniz uygulamalardan başlayarak geriye dönük olarak uygulamaları silebilirsiniz.

Yaşanan Diğer Sorunlar ve Çözümleri

LG G6 hata ve sorunları arasında bunlara ek olarak otomatik parlaklık hatası da bulunurken bu hatanın çözümü için yazılım güncellemesi gelmesi bekliyor. Güncelleme gelene kadar Lux Auto Brightness uygulamasını kullanarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz. LG G6 OK Google hatasının çözümü için ise ayarlar bölümünden uygulamalar bölümüne girmeniz ve Google uygulama verilerini temizlemeniz, telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra ise ses modelinin yeniden eğitilmesi sorununuzu çözecektir. LG G6 bağlantı sorunları için bluetooth sorunu çözümü için tüm eşleştirmelerin silinerek baştan yüklenmesi tavsiye edilmektedir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.