Messenger Üzerinden Silinen Mesajları Geri Getirme

/ 23 Mart 2019 / 29.527 / 3 Yorum
Messenger Üzerinden Silinen Mesajları Geri Getirme

Telefon üzerinden Facebook Messenger’da silinen mesajları geri getirme yöntemi sıklıkla sorulmaktadır. Öncelikle şunu belirtelim ki bu işlemi bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz. Aslında hepimiz bu durumu sıklıkla gerçekleştiririz, gelen mesajları, fotoğrafları, videoları sileriz lazım olduğu zaman da pişman oluruz. Ancak yedekleme işlemi sayesinde silinen mesajları geri getirebiliyorsunuz.

 

Facebook Messenger Silinen Mesajları Kurtarma

 • Sizde mesajlarınızı geri getirmek istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken Facebook giriş sayfanızı açıp hesap bilgilerinizi girerek, hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından Facebook’un Sağ üst kısmında bulunan aşağı üçgen butonuna basın.
 • Silinen mesajları geri getirmek için Ayarlar bölümüne tıklayınız.
 • Sonra ise genel ayarlar sayfasına giriniz ve orada bulunan Facebook’taki verilerinizin bir kopyasını indir alanına tıklayınız.
 • Karşınıza çıkacak olan sayfada Arşiv İndir butonunu görecektiniz ve o butona tıklayın.
 • İndir düğmesine bastıktan sonra, Facebook tarafından profilinizin şifresini girmek için karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır.
 • Açılan yeni sayfada Facebook kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra ‘gönderme’ butonuna tıklayın. Bu adımı da tamamladıktan sonra size Facebook üzerinde kayıtlı olan e-posta adresinize indirme için bağlantı gönderecektir.
 • Gelen e-posta adresinize tıklayın ve açtıktan sonra Facebook verilerinizi indirmek için bir bağlantı ile karşılaşacaksınız.
 • Bağlantıyı indirdikten sonra bilgisayarınızda indirilen zip dosyanız olacaktır. Görüntülemek için bu zip dosyasını çıkarmalısınız.
 • Ayıklama işlemini gerçekleştirildikten sonra ayıklanan HTML dosyasına basınız.
 • Bu işlemler ardından tarayıcı penceresi açılacak ve Facebook hesap verilerinizi görüntülemiş olacaksınız.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz

Messenger Üzerinden Silinen Mesajları Geri Getirme (3 Yorum)

 1. Fecabok hesabımı nasıl silebilirim, birden fazla hesabım var silemiyorum yardım eder isiniz.

 2. Merhaba, tüm işlemleri başarılı bir şekilde yaptım. Arsiv dosyasini da actim.Ancak sadece zaten şu an mevcutta olan mesajlar geliyor.Ben ayın 16 sinda yani 4 gün önce yanlışlıkla bir görüşmeye ait mesajları sildim.Benim için çok çok önemliler.Bu konuda yapılabilecek birşey var mıdır? Yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim