Android otomatik telefonu açıp kapama işlemi

/ 23 Mart 2019 / 473 / yorumsuz
Android otomatik telefonu açıp kapama işlemi

Gelişen teknolojiyle beraber hayatımız artık daha fazla kolaylaşıyor. Peki Android telefonlarda açıp kapama işlemleri zamanlanabilir mi? Android telefonların açılıp kapanması nasıl zamanlanır? İşte detaylar…

Gelişen teknoloji elbette kişilere birçok şey için kolaylık sunuyor. Bunlardan birisi ise otomatik açılış ve kapanış oluyor. Akşam uyumadan önce telefonu kapatıp, sabah tekrar açmak size zor geliyorsa eğer, bırakın bu işi telefon kendisi yapsın. Birazdan uygulayacağınız yöntemlere ek olarak, yeni telefonların tamamında yer alan uçak modu ile bu özelliğin aynı işlevi gördüğünü kısmen belirtelim.

Eğer biri sizi rahatsız ediyor ve gece uyumadan önce kapatıyorsanız ve sabah açmak istiyorsanız. Bunlara gerek kalmadan uçak moduna alıp ulaşılamaz olabilir ve sabah tek dokunuşla aktif edebilirsiniz.

Telefonu zaman ayarlı açıp kapatma

Tefonlarınızı istediğiniz zaman açıp kapatmak için aşağıdaki adımları uygulayın;

  • Telefonun ayarlar menüsüne giriş yapın
  • Daha sonra yardımcı programlar kısmına gelin
  • Programı güç açma ve kapama menüsü tıklayın.
  • Daha sonra açık yazan kısmı aktif edin ve saati ayarlayın.
  • Telefonu kapalı kısmında ise hangi saatte kapanacağını ayarlayabilirsiniz.

Android telefonu açıp kapamayı zamanlama

Yukarıda sizlere sunmuş olduğum yolları uygulayarak Android telefonda zamanlı telefonu kapatma ve istenilen zamanda açmak için saat belirleyebilirsiniz. Bu saat dilimlerini kafanıza göre ayarlayabilir ve birilerinin sizi rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak ise zaman ayarına gerek kalmadan telefonlarınızı uçak moduna alıp, sizleri rahatsız edenleri ulaşılamıyor olarak da uygulayabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.