Microsoft Defender dosya kurtarma 2019

/ 13 Mayıs 2019 / 1.639 / yorumsuz
Microsoft Defender dosya kurtarma 2019

Bugün sizlere Windows Defender programının silmiş olduğu dosyaları nasıl kurtarabileceğinizi açıklayacağız. İşte merak edilen konular…

Microsoft‘un geliştirmiş olduğu virüs programı genellikle karantinaya alan bir uygulama olarak akıllarda yer alıyor. Windows platformlarında çalışan bu virüs programı artık işletim sistemiyle bütünleşmiş ve kurulu gelmektedir. Bilgisayar, usb bellek ve bir çok şekilde dosya transferlerinde defender tehlikeli olabilecek dosyaları karantinaya alıyor. Sizler ise bu dosyaların zararsız olduğunu düşündüğünüz de geri kurtarmak istiyorsunuz.

Windows Defender silinen dosyaları kurtarma işlemi

Virüslü olarak tanımlanan dosyaları defender hemen silmiyor. İlk olarak karantinaya alıyor ve burada bir müddet kurtarmanız için bekletiyor. Daha sonra ise sizler geri kullanıyorsunuz.

Bunun için ilk olarak Defender uygulamasını açın. Daha sonra virüs ve tehdit korumasına girin. Bu kısımda virüsü olarak tanımlanan dosyaları göreceksiniz. Kurtarmak istediğiniz dosyaya seçin ve geri kurtar butonuna tıklayın.

Bu işlemlerden sonra artık Windows defender ne zaman bir dosyayı kaldırsa ve dosya yok olsa karantina sekmesinden dosyaları geri getirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz