Microsoft Windows Lite yeni bilgisayarlara hitap ediyor!

/ 6 Mart 2019 / 1.178 / yorumsuz
Microsoft Windows Lite yeni bilgisayarlara hitap ediyor!

Kısa süre önce Lite OS ile konuşulan Microsoft, son iddialara göre Windows Lite adında yeni bir işletim sistemi sunacak. Peki nedir bu Windows Lite? İşte detaylar…

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows Lite olacak!

Microsoft’un kısa süre önce ortaya çıkartmış olduğu son işletim sistemi Lite OS olarak geliyor. The Verge’de yer alan bilgiler neticesinde Lite OS’un aslında Windows Lite olduğu ve Google Chrome OS’a rakip olacağı ifade edildi. Çift ekran ve yeni nesil bilgisayarlarda yer alması beklenen Windows Lite, Windows 10’un en sade haliyle gelecek. Chrome OS işletim sistemiyle benzer bir mantık sunan sistem, Microsoft’un yeni işletim sistemi ve uygun bir fiyat politikası taşıyor.

X86 ve ARM desteğiyle gelmesi beklenen işletim sistemlerinde, çift ekranlı dizüstü bilgisayarlar ve ileride tanıtımı yapılacak olan katlanabilir ekranlı bilgisayarların olacağı düşünülüyor.

Microsoft Lite nasıl olacak?

Microsoft’un Lite OS adında gelmesi ve Windows Lite olan işletim sistemi daha çok ofislerde kullanılan notebook’larda çalışması bekleniyor. Yapı ve sadeleştirilmiş hali ile düşük donanım ama zengin içerik sunan platformlara hitap ediyor. Şimdilik detaylar bu kadarla sınırlı olurken, işletim sisteminin sadece ofislerde kullanılacağı anlamına gelmiyor. Normal sistemlere de kurulup kullanılabilecek bir işletim sistemi olduğunu belirtelim.

Ancak çok fazla program ve uygulamalarla uğraşıp bir de oyun oynuyorsanız, Lite sistemin size göre olmadığını belirtelim.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz