Mükemmel Instagram Hikayesi Boyutları (+ 2019’un En İyi Örnekleri)

/ 8 Şubat 2019 / 2.609 / yorumsuz
Mükemmel Instagram Hikayesi Boyutları (+ 2019’un En İyi Örnekleri)

 

Ağustos 2016’daki heyecan verici lansmanından beri, pazarlamacılar ve tüketiciler Instagram hikayelerinin gücünden yararlanıyorlar.

Instagram işletme hesabı hikayeleri mümkün olan en iyi sonuçları  görebilmek için Instagram hikayeleri, eğlenceli estetik ve kolayca sindirilebilir olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

Bunu başarmanın kolay bir yolu, Instagram hikaye boyutlarına göre gönderi yapmaktır.

Instagram Story Boyutları

Instagram hikaye boyutları 1920 piksel uzunluğunda, 1920 piksel genişliğinde. Akıllı telefonunuzda çekilen portre fotoğraf ve videoların yüksekliği 1920 piksel, 1920 piksel yükseklikte olacak; diğer fotoğraf ve videolar bu boyutlara uyacak şekilde yeniden biçimlendirilmelidir. Bu aynı zamanda 9:16 en boy oranı olarak da bilinir.

Bu  basit adımı atmak, Instagram takipçilerinizin hikayenizle etkileşimde bulunup bulunmadığı veya basitçe kaydırılması konusunda belirleyici faktör olabilir.

Bununla başlayalım!

Instagram hikaye boyutları

Biz Instagram hikaye boyutlara dalmak ve neden önemli olduklarına önce, en önemli bir soruya cevap alalım: Instagram hikayesi tam olarak nedir?

 

Instagram hikayelerinde neler yapılabilir?

Instagram hikayeleri, kullanıcıların Snapchat hikayelerine benzer şekilde 24 saat sonra kaybolan fotoğraf ve videoları yayınlamalarını sağlayan bir özelliktir.

Instagram’da bir hikaye oluşturmak kolaydır. Kullanıcılar, yalnızca hikaye kamerasını açacak olan sayfanın sol üst köşesindeki artı işareti simgesine dokunmak zorundadır. Oradan, doğrudan uygulamada bir fotoğraf veya video çekebilir veya telefonlarının fotoğraf kütüphanesinden bir fotoğraf veya video ekleyebilirler. Hikaye kamerasıyla çekilen fotoğraflar ve videolar otomatik olarak Instagram hikaye boyutlarına uyacak. Bununla birlikte, fotoğraf galerinizden fotoğrafların ve videoların ayarlanması gerekebilir (ancak daha sonra başlayacağız).

Normal Instagram yayınlarının aksine, Instagram hikayeleri özet akışında, keşif sayfasında veya bir hesabın profil kılavuzunda görünmez.

Bunun yerine, bir hesabın profil resminin etrafındaki renkli bir halka, Instagram hikayesi yayınladıklarını gösterir. Hikayeyi görüntülemek için, profil resmine tıklamanız yeterlidir ve hikaye tam ekranda açılacaktır. Hesap son 24 saat içinde birden fazla hikaye yayınladıysa, otomatik olarak kronolojik sırayla oynarlar.

Sık kullanılan özelliklerle sıkça yaptıkları gibi Instagram, düzenli olarak yeni ve gelişmiş işlevsellik sunmak için Instagram Hikayelerini güncellemektedir. Örneğin, kullanıcılar konumlarını ekleyebilir, diğer hesapları etiketleyebilir, aranabilir hashtag’ler, gif’ler ve daha pek çok şeyi Instagram hikayelerine ekleyebilir.

Ek olarak, Instagram son zamanlarda interaktif Instagram hikayeleri yayınladı – sosyal medya pazarlamacıları için özellikle heyecan verici bir özellik . Bu eğlenceli özellik, posterin anket eklemesini veya izleyicilerin de yanıt gönderebileceği bir soru sormasını sağlar. İçin pazarlama müşterileri – profesyoneller, bu en önemli kişilerle duymak yaratıcı ve etkili bir yol olabilir.

Şimdi Instagram hikayelerini ve pazarlamacıların neden onları sevdiğini anladığımıza göre , şu güzel şeylere geçelim: Instagram hikayesi boyutları ve neden önemli.

Başkalarının içeriğini Instagram hesabınıza yeniden gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? Instagram’da bir Videoyu Nasıl Yeniden Yayınlayacağınızı Öğrenin .

 

Neden Instagram hikayesi boyutları önemli

Instagram hikaye boyutları 1920 piksel uzunluğunda , 1920 piksel genişliğinde . Akıllı telefonunuzda çekilen portre fotoğraf ve videoların yüksekliği 1920 piksel, 1920 piksel yükseklikte olacak; diğer fotoğraf ve videolar bu boyutlara uyacak şekilde yeniden biçimlendirilmelidir. Bu aynı zamanda 9: 16 en boy oranı olarak da bilinir .

Aşağıdaki örneğe bir göz atın. Hikayeye göndermeye çalışılan fotoğraf, 1920 piksel uzunluğa kadar 1080px değil , iki seçenekle beni terk etti. İlk seçenek soldaki fotoğraf. Instagram boyutlandırmak için fotoğrafa yakınlaştırılmış. Bu, yalnızca görüntünün kalitesini önemli ölçüde düşürmekle kalmadı, aynı zamanda görüntünün her iki tarafında da önemli miktarda kırpıldı.

Sağda gösterilen diğer seçenek, resmi gerçek biçiminde göndermek ve üstte ve altta bir boşluk bırakmaktı. Söylemeye gerek yok, bu sadece… kapalı görünüyor. Aynı zamanda görüntüyü küçültür.

Şimdi, Instagram hikaye boyutlarına sığacak bir resim ile başlar. Yüklemek, herhangi bir kalite kaybına neden olmadı – ne kadar hoş göründüğünü gördünüz mü?

Bu boyutların neden bu kadar önemli olduğunu görmeye mi başladınız?

İşte alt satırda: Instagram hikayenizin mümkün olan en iyi görüneceğinden emin olmanın kesin bir yolu var ve yapmanız gereken tek şey dikey fotoğraflar ve videolar çektiğinizden emin olmak .

 

Dikey videolar? Her zaman yapmamamız söylenen şey bu değil miydi?

Muhtemelen öyleydi. Sana bunu çizmeni söylüyorum. Video pazarlama istatistikleri bunu destekliyor – tüm video oyunlarının yarısından fazlası mobil cihazlarda. Instagram öncelikle mobil bir platform olduğu için dikey fotoğraflar ve videolar kilit öneme sahip. Ek olarak, IGTV veya Instagram TV gibi yeni Instagram yüzleri yalnızca dikey videoya izin veriyor, bu nedenle uygulamanın dikey yönde hareket ettiği açık.

Öyleyse, gözden geçirelim: Instagram hikayesi boyutlarının yüksekliği 1920 piksel olan 1080 piksel. Bu kombinasyon ekranınıza sığacak ve size mümkün olan en iyi çözünürlüğü sağlayacaktır. Ancak, bu 9:16 oranı olduğundan, hedeflerinize ve beklentilerinize bağlı olarak çalışacak birkaç başka boyut vardır.

Örneğin, 720px genişliğinde ve 1280 piksel yüksekliğinde olan bir fotoğraf veya video, standart Instagram hikaye boyutlarından biraz daha küçük. Bu hala HD olarak görünecek, ancak biraz daha hızlı bir yükleme süresine sahip olacak. Bunu bir adım daha ileriye taşımak için, 450 piksel genişliğinde ve 800 piksel genişliğinde olan bir fotoğrafın yükleme süresi daha hızlı olacaktır . Ancak, fotoğraf veya video kalitesini kaybetmeye başlayacağınız boyut budur, bu yüzden dikkatli olun.

Özet:

Instagram hikaye boyutları: 1080px genişliğinde ve 1920 piksel yüksekliğinde Bu 9:16
720px genişliğinde ve 1280 piksel yüksekliğinde, biraz daha hızlı yükleme süresi olan bir HD fotoğrafı ya da videoyu
450 piksel genişliğinde 800 piksel genişliğinde (veya daha küçük), daha düşük yazı kalitesiyle daha hızlı bir yükleme süresi sağlar

Instagram hikayesi en iyi uygulamalar ve örnekler

Biraz ilham almak istiyorsan, sosyal medyada sevdiğimiz birkaç marka var . Özellikle, bu üç kişi Instagram hikayeleri aldı ve kesinlikle onlarla koşuyorlar.

Sık kullanılanlarımızdan bazılarını vurgulayalım ve tam olarak ne işe yarıyorlarsa onu parçalayalım.

Markaların aslında birbirlerinin içeriğini Instagram profillerinde veya hikayelerinde paylaşabileceklerini biliyor muydunuz? Instagram’da Nasıl Repost Yapılacağınız adım adım ilerliyor ve Falcon.io 2019’daki en yeni Story özelliklerini paylaşıyor .

HubSpot – kitle etkileşimi

O mi gerçekten tekrar bir örnek olarak HubSpot kullanarak?

Evet. Evet, öyleyim (ve eğer HubSpot’ta sosyal medya pazarlama müdürüyseniz, büyük bir hayranı olduğumu bilmelisiniz ).

İşte HubSpot’un Instagram hikayeleriyle ilgili. Onlar çılgınca etkileşimlidir. Dahası, platformu ve Instagram izleyicilerini anlarlar. Pazarlama otomasyonu hakkında anket soruları sormuyorlar çünkü – dürüst olalım – Instagram takipçilerinin hiçbiri umursamıyor!

Bunun yerine, eğlendirici hem tutmak ve (onlar sonuçta tanınan şey bu) ve daha gösterişli içerikleri yazmak için pazarlama en iyi uygulamaları, sosyal medya haberleri, ipuçlarını tartışarak işletmeleri için alakalı.

İzleyicilerini dış mekan reklamcılığına nasıl çağırdıklarını görmek için aşağıdaki örneklere göz atın.

Özet: HubSpot kesinlikle izleyici etkileşimi üzerine çiviledi

Hedef – eylem çağrıları

Öncelikle ilk şeyler: Bunu okuyan herhangi biri Target içine girip herhangi bir şey satın almadan dışarı çıkabiliyorsa , lütfen bana bildirin (ve bana yollarını öğret!)

Söylemeye gerek yok, ben büyük bir Hedef kızım. Bir saat (veya daha fazla) mağazada dolaşarak veya web sitelerinin mobilya bölümüne göz atarak kolayca geçirebilirim. Son zamanlarda, yine de, özellikle Instagram’da, sosyal medya varlıklarına takıntılı hale geldim .

Örneğin bu Instagram hikayesini alın.

Daha sonra , izleyicileri bir oy kullanmada oy kullanarak oy kullanmaya teşvik ediyorlar.

Son olarak, mükemmel bir harekete geçirme ifadesi hikayeyi tamamlıyor. Hedef, izleyicileri 1 Kasım’dan itibaren Mariah Carey’in “Noel için tek istediğim şey sensin” duyarak dinlemelerine bağlı olarak, Şükran Günü veya Noel dekorlarını kontrol etmelerini teşvik ediyor.

Özet: Görüntüleyenlerinizin harekete geçmesini istiyorsanız, Hedef CTA örneğini uygulayın

Son düşünceler
Doğru Instagram hikayesi boyutlarına göre bir yıldız hikayesi göndermeye hazır mısın? Bizde öyle umuyoruz!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.