Pokemon Go’yu Bilgisayarda Oynayın

/ 11 Aralık 2017 / 2.734 / yorumsuz
Pokemon Go’yu Bilgisayarda Oynayın

Pokemon Go’yu Bilgisayarda Oynamak

İlk çıktığı andan beri büyük ilgi gören, her yaştan oyuncuyu sokaklara döken Pokemon Go; sokaklarda dolaşmayı gerektirmeden bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor.

Yediden Yetmişe Herkes Sokaklarda

Oyunla ilk kez tanıştığımız günden bu yana yediden yetmişe herkesi sokaklara döktüğünü, gündemden bir türlü düşmediğini biliyoruz. Hatta oyun o kadar yaygınlaştı ki oyunun yapımcısı Niantic stüdyolarının sunucuları çöktü. Oyun, akıllı telefonlarda artırılmış gerçeklik desteği ile oynanıyor olsa da bilgisayarda oynamak da mümkün oluyor.

Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Oyun ilk çıktığı andan beri kullanıcılar bilgisayarda nasıl oynanacağını merak ediyordu. Oyunu bilgisayarda oynayabilmek için Android emülatörü olan BlueStacks adlı uygulamaya sahip olmak gerekiyor. Oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilmek için 10 ila 20 dakika kadar ön hazırlıkta yapılması gerekiyor. Fakat belirtmek gerekir ki oyunu bilgisayar üzerinden oynamak beraberinde bazı sıkıntıları getirebiliyor. Sahte konum belirleyici uygulama ile birlikte BlueStacks üzerine kurulacak olan oyun, kullanıcının yerini saptamakta sorun yaşayabiliyor. Bundan dolayı oyundan çıkıp, sahte GPS uygulamasını yeniden başlatmak ve oyuna tekrardan dönüp, devam etmek gerekebiliyor. Bu gibi sorunların önüne geçebilmek için uzun bir süre boyunca ince ayarlar ile uğraşılması gerekiyor.

Oyunun bilgisayar üzerinde oynanabilmesi için KingRoot, LuckPatcher ve FakeGPS gibi üçüncü parti uygulamaların BlueStacks üzerinde kurulumunun yapılması ve daha sonra Pokemon Go uygulamasını başlatmak gerekiyor. Üçüncü parti uygulamaların amacı oyunun bir akıllı telefona kurulduğunu simüle edebilmek oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.