Programsız klasör şifreleme nasıl yapılır?

/ 5 Ocak 2020 / 301 / yorumsuz
Programsız klasör şifreleme nasıl yapılır?

Selamlar bugün sizlere programsız bir şekilde herhangi bir klasörün nasıl şifrelenebileceğini anlatacağız.

Programsız olarak yazılım kodlarını bir text dosyası içine atıyoruz ve ardından farklı kayıt şeklinde bat dosyası uzantısına çevirip kaydediyoruz. Daha sonra bu çalıştır dosyası olarak görünen dosyayı bir klasör içine atmamız yeterli oluyor.

Ardından ise bu dosyayı çalıştır dediğimizde kilitli bir klasör oluşturuyor. Bu klasöre ise sizin için önemli olan verileri yani resim ve diğer dosyalarınızı atabilirsiniz. Dosyayı çalıştırdığınızda size kilitlemek istiyorsanız e yada h kullanarak evet dememiz gerektiğini hatırlatalım.

Text Kodlara Buradan ulaşabilirsiniz.

Text dosyası içerisinde şifreyi değiştirebilir veya bir yere not etmeniz de fayda olacaktır. Unutmayın şifreyi unutursanız daha açamazsınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.