Instagram hikayesinde konum kendiliğinden siliniyor!

/ 4 Ocak 2020 / 2.122 / yorumsuz
Instagram hikayesinde konum kendiliğinden siliniyor!

Selamlar bugün sizlere hikayede konum ekleme işleminde karşımıza çıkan bazı hatalar üzerinde bilgileri aktaracağız. Sizlerden gelen sorular üzerine instagram hikayeme eklediğim konum kayboluyor sorununu bugün ele alıyoruz. İşte detaylar…

Instagram hikayelerinde konum ekliyoruz ancak tekrar fotoğraflar kısmına geldiğimiz de konum siliniyor sorununu sizlerden çok sık duymaya başladık. Bizlerde sizin bu sorunlarınıza çözüm olmak adına bir yazı oluşturmak istedik.

İNSTAGRAM HİKAYEDE KONUM KAYBOLUYOR

Hikayelerimize eklediğimiz konum etiketi neden kaybolur ki? Bunun için ilk sorunun yazılımsal bir hata olduğunu yada instagram sunucularından kaynaklı olabileceğini belirtelim.

Sunuculardan düzgün konum bilgisi gelmediği veya seçilmediği zaman bu sorun ortaya çıkabilir. Yada Android telefonlarımızda önbellek sıkıntısı çok sık yaşandığı için ön bellek temizleyip daha sonra konum eklemeyi deneyebilirsiniz.

Yazılımsal hatalardan dolayı olduğunu düşünüyorsanız eğer sizlerde Ayarlar > Yardım > Sorun Bildir > Bir Şey Çalışmıyor adımlarını takip ederek instagrama bildirebilir ve kısa sürede çözülmesine destek olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak acaba hikayede konum bilgisi siliniyor gibi sorunlarınız için “konum servisi” açık olduğunu kontrol ettiniz mi? En son çare ise telefon yada tabletinizde instagram ve işletim sisteminizin güncel olduğuna dikkat edin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.