Bilgisayar Şifresi Nasıl Değiştirilir?

/ 25 Ekim 2018 / 11.217 / yorumsuz
Bilgisayar Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayar Şifresi Değiştirme

 

Bilgisayarlarda şifreleme yöntemi aslında herkesin sık sık yaptığı işlemler arasında yer almakta olup, bunun nedeni ise kişisel güvenliğin sağlanmasıdır. Gerek evinizde ki gerekse iş yerinizde ki bilgisayarları yani kullanıcı alanınızı şifreleyerek içerisinde bulunan bilgilerinizin korunması ve sizden başka 2.ci şahısların eline geçmemesi sağlanır. Genellikle yaptığınız işlemlere ulaşılmaması amacı ile bilgisayar şifresi kullanırken dışarı çıkarken de bilgisayarınızın kitlenmesi amacı ile CTRL+L tuşlarına basarak bilgisayarlarınız kitlenmektedir. Peki, bilgisayar şifresi nasıl değiştirilir. Yani var olan şifre başkalarının eline geçtiğinizden şüphe ediyorsanız nasıl değiştirirsiniz sizler için bu bilgileri paylaşacağız.

Bilgisayar Şifresi Nasıl Değiştirilir?

 

Aslında bilgisayar şifresi koyma ve değiştirme işlemler hemen hemen aynı şekillerde yapılmakta olup, tüm bu işlemler denetim masası üzerinden yapılmaktadır. Bunun için ilk olarak denetim masasına giriş yapmalı ve daha sonra kullanıcı hesapları aile koruması seçeneğinin altında yer alan kullanıcı hesapları ekle ya da kaldır seçeneğine tıklamalısınız. Tıkladığınız da bilgisayarınız üzerinde yer alan profiller karşınıza çıkacaktır. Eğer bilgisayar size zimmetliyse veya sizden başka kişiler kullanmıyor ise 2 profil karşınıza çıkacaktır. Kullandığınız profilin üzerine tıklamalısınız. Burada eğer kullanıcınız da parola tanımlı ise parola değiştir, kaldır gibi seçenekler ile karşılaşırsınız. Değiştirmek için bilgisayar şifresi değiştir kısmına tıklayarak, şuan aktif olarak kullandığınız parolayı girmeli ve daha sonra yeni parolayı tanımlamalısınız. Şifre oluşturmak için ise bundan bir önce ki menüden parola belirle kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz