Security Key Nedir? Güvenli Mi?

/ 10 Kasım 2019 / 3.070 / yorumsuz
Security Key Nedir? Güvenli Mi?

Bugün sizlere Security Key’den bahsedeceğiz. Security Key nedir ve ne işe yarar? Bu şekilde konuları ele alacağız. Security Key aslında Türkçe olarak güvenlik kilidi anlamını taşımakta. Sizlerin şifrelerinin çalınması yada keylogger gibi programlardan dolayı başkalarının eline geçmesinden korkuyorsanız yapacağınız en güvenli yöntem Security Key kullanmak olacaktır. Şifreleriniz böylelikle daha güvenli olacaktır.

Security Key Nedir ?

Bu gibi Security Key usb bellek gibi güvenlik anahtarı Google’un Gmail gibi birçok uygulamasında Security Key desteği yer alıyor. Bunlara ek olarak Security Key destekli sitelere de güvenli bir şekilde girebilirsiniz.

Securtiy Key Nasıl Kullanılır ?

Security Key kullanıma çok basittir. Oturum açacağınız zaman, gmail hesabınızı diyelim açacaksınız. Kullanıcı şifre parola kısmı karşınıza çıktığında Security Key anahtarına sahip bir usb bellek takacaksınız ve Security Key üzerinde yer alan butona basacaksınız. 1 sn süren bir işlem sonrası giriş yapabilirsiniz.

Securtiy Key ile Gmail Nasıl Eşleştirilir ?

Güvenlik anahtarını Gmail yada diğer siteler ile eşleştirmek için sitenin anahtarı desteklemesi gerekmektedir. Gmail ve Security Key anahtarı kurulumu ise oldukça basittir.

Tüm hesaplar ardından Oturum açma ve güvenlik kısmına gelin.

Şimdi ise 2 adımla doğrulama kısmından telefon numarası ile doğrulama yapın.

Son olarak güvenlik anahtarı ekle kısmından Security Key anahtarınızı ekleyin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz