PUBG Mobil Ne Kadar İndirildi?

/ 31 Ağustos 2018 / 1.180 / yorumsuz
PUBG Mobil Ne Kadar İndirildi?

PUBG Mobil Ne Kadar İndirildi?

Bilgisayar ve konsollarda eski popülaritesini kaybeden PUBG Mobile indirmeye açıldığı mobil platform dünyasında ise adeta rekordan rekora koşuyor. İndirme rakamları ile mobil oyun dünyasında tüm dikkatleri üzerine toplayan PUBG Mobile 100 milyon indirme sınırını aştı. Oyun PUBG Corp. ve Tencent Games tarafından geliştirilirken 100 milyon kullanıcı sayısının aşılması büyük memnuniyet yarattı.

PUBG Mobil 100’den Fazla Ülkede İndirildi

Rekor indirme rakamının yanı sıra açıklanan rakamlarda şirket tarafından büyük bir memnuniyet yarattı. Sadece ilk hafta içerisinde oyun yüzden fazla ülkede indirilerek büyük başarı yakaladı. En çok indirilen mobil oyun unvanını ele geçiren PUBG Mobil 100 milyon sınırını aşarken açıklanan bu rakam içerisinde Çin, Japonya ve Güney Kore gibi en güçlü olduğu ülkeler de yer almıyor.

Her Gün 14 Milyon Aktif Kullanıcı Oynuyor

Oyunun en büyük başarılarından biride her gün 14 milyon aktif kullanıcıya ulaşması gösteriliyor. Oyun ücretsiz olarak indirilirken buna rağmen hatırı sayılır bir para kazanmayı da başardı. Oyunun en az bilgisayardaki kadar zevk vermesi mobil oyuncuların dikkatini çekerken PUBG Mobil oyununun en büyük rakibi olarak gösterilen Fortnite oyunu da Temmuz ayında 100 milyon barajını aşmayı başarmıştı. PUBG Mobil ise 100 milyon barajını aşarak en yakın rakibinin takipçisi olmaya devam etti. Epic tarafından geliştirilen Battle Royale oyunu markaya günlük 2 milyon dolarlık gelir kazandırıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.