Snapchat’teki kişileri nasıl engelleyebilirim?

/ 8 Aralık 2018 / 654 / yorumsuz
Snapchat’teki kişileri nasıl engelleyebilirim?

 

Snapchat’teki kişiler nasıl engellenir?

 

Snapchat, maceralarınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanın harika bir yolu olabilir, ancak her seferinde bazı insanlar tekrar çizgiyi aşar. Durum buysa, yapmanız gereken en iyi şey onları engellemektir, böylece derledikleri hiçbir şey akışında görünmeyebilir. Snapchat feed’inize armoni geri getirmek için yapmanız gereken birkaç kısa adımı size gösteririz.

Uygulamanın güncellenmesi

 

Başlamadan önce, özellikler düzenli olarak değiştikçe, Snapchat’ın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmak iyi bir fikirdir. Telefonunuzdaki Play Store veya App Store uygulamalarına gidin ve mevcut güncellemelerin olup olmadığını kontrol edin. Önerimiz her uygulamanın güncellenmesini zamanında yapmanız.

Engelleme aslında ne yapar?

 

Snapchat, ‘Bir arkadaşını engellerseniz, Hikayenizi görüntüleyemez veya Snaps and Chats gönderemezler.’

Kişiyi Özel içerik feed’inizden çıkarır, ancak yine de herkese açık olarak yayınladığınız herhangi bir şeyi görmelerine izin verilir. Friend Remove(arkadaş kaldır) özelliğinden farklıdır.

Kişi onları engellediğimi biliyor mu?

 

Hayır. Snapchat kişiye engellendiğini doğrudan bilgilendirmez.

Snapchat’daki kullanıcıları engelleme

 

Uygulamayı açın ve sol alt köşedeki Arkadaşlar simgesine dokunun. Görünen kullanıcıların listesinden, engellemek istediğiniz kutuya dokunun. Sohbet penceresi açıldığında, sol üst köşedeki üç çizgiye dokunun. Bu, bir tanesi Block(engelle) olan çeşitli ayarlardan oluşan bir menüyü getirir.

Bu seçeneğe dokunun ve söz konusu kişinin engellenmesini istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir diyalog kutusu sunulacak. Engelle düğmesine dokunun, ancak ikinci düşünceleriniz varsa İptal de kullanılabilir.

Bu kadar. Artık feed’iniz, sorunlu kişinin ortaya çıkardığı tüm yayınlardan kurtulacak ve artık mesajlaşma hizmeti aracılığıyla sizinle iletişim kuramayacak.

Fikrimi değiştirirsem engelleri kaldırabilir miyim?

 

Engeli kaldırmayı düşünürseniz, bir kez daha onları yeniden görevlendirmeniz çok kolay.

Uygulamayı açın ve sol üst köşedeki Profil simgesine dokunun. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Görüntülenen seçenekler arasından, Bloke edileni buluncaya kadar aşağı kaydırın.

Buna dokunun ve şu anda sizin tarafınızdan hariç tutulan tüm kişilerin listesini görürsünüz. Onları tekrar katına getirmek için isminin sağındaki X işaretine dokunun, bloku kaldırmak istediğinizi onaylayın ve işler normale dönecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.