Özel Numaradan Gelen Aramaları Engelleme

/ 23 Haziran 2019 / 2.353 / yorumsuz
Özel Numaradan Gelen Aramaları Engelleme

Bu yazımızda özel numaradan sık olarak rahatsız edilen kişiler için özel numarayı engelleme işleminden bahsedeceğiz. Gizli numara üzerinden sizi işleten kullanıcılar, bir süre sonra canınızı sıkabilir. Cevap vermemenize rağmen sık olarak özel numaradan aranmak pek hoş karşılanmayabilir. Hepimizin rahatsızlık duyacağı bu konu hakkında sizlere yardımcı olacağız.

Ufak işlemler sayesinde cihazınızı özel numaralara ya da diğer adıyla gizli numaralara karşı kapattığınız zaman artık rahatsız edilmeyeceksiniz. Kullandığınız operatör sayesinde bu konu hakkında destek alarak gizli numaraları kapatmış olursunuz. Aşağıda yer alan adımlarda operatörünüze göre gizli numara kapatma işlemini seçebilirsiniz.

Turkcell Gizli Numara Kapatma İşlemi

Turkcell hattını kullanıyorsanız ve gizli numaralara karşı numaranızı değiştirme imkânınız olmadığından dolayı özel numaraları kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızın tuşlar alanına girerek *253# tuşlarına tıklayarak gizli numaraları kapatma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Bu işlemi iptal etmek için de #253# tuşlarına basarak iptal etme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Turk Telekom Gizli Numaralara Kapatma İşlemi

Turk Telekom operatörü kullanıcısıysanız ve gizli aramalardan gelen çağrıları kapatmak istiyorsanız *253# tuşlarını kullanmanız yeterli olacaktır. Gelen gizli çağrılara izin vermek istiyorsanız da tekrar *253# tuşlarını kullanmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda *100# tuşlarını tercih ederek gizli arama engelleme menüsünden, engelleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Vodafone Gizli Numaraları Kapatma İşlemi

Vodafone hattı kullanıcısıysanız gizli numaraları kapatma işlemini sms üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. GIZLI AC yazıp 7046 numarasına sms gönderdiğiniz zaman, gizli numaraları kapatmış olursunuz. İptal etmek için de GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya göndermeniz yeterli olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz