Türk Telekom ‘Hatalı Port’ Nedir?

/ 19 Ekim 2019 / 44.847 / yorumsuz
Türk Telekom ‘Hatalı Port’ Nedir?

Bilgisayarınızın başına geçtiğinizde İnternet üzerinden Web tarayıcınızı açtığınız zaman herhangi bir siteyi açmaya çalıştığınızda “Hatalı Port Servisi”  ekranı ile karşılaşabilirsiniz bugün sizlere bu sorunun ne olduğundan ve yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

Hatalı port sorunuyla karşılaştığınız zaman korkmayın bu geçici bir sorundur. Bu sorun bilgisayarınızdan kaynaklı bir sorun değildir, genellikle Türk Telekom kaynaklı bir sorundur. Böyle bir hatayla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken modeminizi kapatıp açın, resetlendikten sonra yeniden kurulması gerekir. Bilgisayarınıza DNS verilmesi gibi işlemlerde çözüme gidilemiyor maalesef. Eğer bu dediklerimi yapmanıza rağmen hala hata alıyorsanız bunun nedeni bağlı olduğunuz servis sağlayıcınız la alakalı. Bu sorunun çözümünü de servis sağlayıcınız yapabilir.

Siz bu sorunu gideremediyseniz telefonunuzdan 444 0 375 yada 444 1 444 numaralarını arayarak iletişime geçebilirsiniz. Aramayı gerçekleştirdikten sonra ilk ‘2’ ye basın, sizi yönlendirecek yerde TC kimlik numaranız, abone numaranız yada telefon numaranızı isteyecektir bilgilerinizi girin ve müşteri hizmetlerine bağlanın. Müşteri temsilcinize bağlandıktan sonra port hatası aldığınızı söyleyin, alt yapı kontrolleri sağlayacaktır ve yüksek ihtimalle sorun çözülecektir.

Müşteri temsilciniz modem üzerine ping atarak sorunun kaynağını tespit eder, eğer ping cevap vermiyorsa arıza bildirimi yapar ve Türk Telekom ekipleri adresinize gönderilir ve sorun tespiti yapılıp çözüm sağlanır.

Hatalı port konusundan bahsettik, eğer sormak istediğiniz sorularınız ve bildirmek istediğiniz görüşleriniz varsa yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz