Turkcell vınn şifresi değiştirme işlemi

/ 24 Mart 2019 / 868 / yorumsuz
Turkcell vınn şifresi değiştirme işlemi

Turkcell vınn şifresi nasıl değiştirilir? Turkcell vınn şifre değiştirme nasıl yapılır? Turkcell Vınn şifresini sıfırlamak veya yeniden oluşturmak için sizlere bu işlemi nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Vınn cihazları genel anlamda bir flash bellek boyutunda olup, içerisinde sim kart bulunur. Bu simkart bir nevi modem görevi görüyor ve sizlere internet bağlantısı sunuyor. Diğer internetlerde olduğu gibi bağlantı için sizden şifre istemektedir. Bu şifreyi zaman içerisinde unutabilir, veya bazı sebeplerden dolayı değişmek isteriz. Bu bakımdan vınn arayüzü üzerinden şifre değiştirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell vınn şifresi değiştirme

Wifi şifresiniz vınn’ın arka kısmına yazdığı için herkes tarafından görülebilir. Bu bakımdan güvenlik sorunu oluşturan bu sorundan kurtulmak adına şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor. Vınn cihazını bilgisayarınıza takın ve kendi yazılımını yükleyecektir. Karşınıza vınn wifi index sayfası gelecek ve bu sayfada simkart şifreniz ile giriş yapıldığı için vınn arayüz penceresi açılacak.

İlk olarak aşağıdaki yolu izleyin.

  • Ayarlar
  • Çevirmeli
  • Wlan Temel Ayarları

Turkcell vınn şifresi nasıl değişir?

Temel ayarlar kısmında “Geçiş anahtarı” kısmı sizin şuan kullandığınız bağlantı şifresidir. Bu şifreyi karışık tahmin edilmesi bir şifre ile değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Şifre değiştirirken en büyük sorun, sizleri tanıyanların hangi şifreyi kullanacağını tahmin edebilir olmasıdır. Bu bakımdan şifre belirlerken, mutlaka adınız geçmesin ve rakamsal ve metinsel şifreleri tercih edin. Şifrelerinizin ortası veya sonuna bir nokta eklemeyi de unutmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.