Xiaomi FastBoot Mod Nasıl Kapatılır?

/ 18 Ocak 2021 / 2.438 / yorumsuz
Xiaomi FastBoot Mod Nasıl Kapatılır?

Merhabalar, bu yazımızda Xiaomi telefon modellerinde Fastboot Mod kapatma konusunda bilgi vermeye çalışacağız.
Konumuza başlamadan önce Xiaomi Fastboot Mod nedir, ne işe yarar bununla ilgili olarak yeni başlayan kullanıcılar için bilgi vereceğiz daha sonra Xiaomi Fastboot Mod kapatma işleminin nasıl yapıldığına dair anlatımıza geçeğiz.

Xiaomi FastBoot Mod Nedir?
Android işletim sistemli cihazlarınızda, Android işletim sistemini yeniden kurmak için geliştirilmiş bir alt yapı mimarisidir. Biraz daha anlaşılır bir dilden yazmak gerekirse, USB aracılığı ile bilgisayar sayesinde Android cihazların dosya sistemine yazmayı sağlayan komut olarak nitelendirilmektedir.

Xiaomi FastBoot Mod’a Girme Ve Çıkma
Bu moda giriş yapabilmek için telefonun mevcut fiziksel tuşlarını kullanmak suretiyle giriş yapabilirsiniz. Bunun için telefonun sesini açma tuşu + güç tuşu yardımını kullanarak Xiaomi Fastboot Mod girmek için kullanılmaktadır.
Genel olarak telefonu kapalı konuma alın ve telefonun üzerinde bulunan sesi açma tuşu + güç tuşu birlikte basarak ekrana Logo gelene kadar basılı tutulur ve Logo geldiğinde basma işlemini bitirerek girebilirsiniz. Xiaomi Fastboot Mod çıkmak aslında oldukça basittir. Bu modu kapatmak, sonlandırmak için GÜÇ TUŞU uzun süre basılı tuttuğunuzda bu modülden çıkmış oluyoruz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.