Xiaomi Redmi 5 Plus Cihazında Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

/ 29 Nisan 2020 / 717 / yorumsuz
Xiaomi Redmi 5 Plus Cihazında Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

Bugün sizlere Xiaomi Redmi 5 Plus cihazında screenshot alma yani ekran görüntüsü alma işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolay ve basittir. Xiaomi Redmi 5 Plus cihazınızda ekran görüntüsü alabilmeniz için izlemeniz gereken pek çok yöntem mevcuttur. Bunlar arasında en rahat yapabileceğiniz en basit olan yöntemleri derleyerek sizlere sunacağız. İlk olarak Xiaomi Redmi 5 Plus ve Xiaomi Redmi Note 5 cihazları benzer özellikler içermektedir. Bu yüzden ekran görüntüsü alma işlemi iki cihazda da aynı şekilde olacağından Xiaomi Redmi Note 5 kullanıcıları da bu işlemlerden faydalanabilir.

Şimdi sizlere ekran görüntüsü almanın ilk yolundan bahsedelim. Öncelikle ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gitmeniz gerekmektedir. Bu sayfayı açtıktan hemen sonra güç düğmesi ile ses açma düğmesine aynı anda basılı tutacaksınız. Bu işlemin hemen ardından ekranın sol üst köşesinde küçük bir önizleme karşınıza çıkacak ve bununla beraber deklanşör sesini duyacaksınız. Bu sesten hemen sonra basılı tuttuğunuz düğmeleri bırakıp ekranın sol üst kısmında ki önizleme basarak aldığınız ekran görüntüsüne galerinizde ulaşabilirsiniz.


Bu yöntemin hemen ardından ekran görüntüsü almanın ikinci yönteminden bahsedelim. İkinci yol içinde ilk olarak yine ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfaya girin. Daha sonra bildirim panelini yukarıdan aşağı doğru çekerek karşınıza çıkan ekran görüntüsü alma seçeneğine basıp işleminizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.
Şimdi ise ekran görüntüsü almanın en basit yolu olan üçüncü yönteme geçelim. Bu yöntemle ekran görüntüsü almak için de ilk olarak yeniden ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfaya gidin. Bu sayfaya geçtikten hemen sonra üç parmağınızla ekrana basıp parmaklarınızı aşağıya doğru kaydırın. Bu işlemlerin ardından ekran görüntüsünü almış olacaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz