Android cihazlarda yazı boyutu ayarlama

/ 24 Kasım 2020 / 3.870 / yorumsuz
Android cihazlarda yazı boyutu ayarlama

Merhabalar, bu yazımızda Android cihaz kullananlar için yazı boyu ayarlama konusunda bilgi vermeye çalışacağız.
Android telefon veya Android Tablet kullandığınızda yazı boyutları normal bir şekilde ayarlı gelmektedir. Görme sorunu yaşayan kullanıcılarımız mutlaka olacaktır.

Bu nedenle yazı boyutunu büyütme veya yazı boyutu küçültme konusunda kullanıcıların farklı istekleri mutlaka olacaktır. Bizime bu yazımızda Android telefonda yazı boyutunu genişletme konusunda hangi adımları kullanarak bu işlem yapılır, yapılmış bununla ilgili olarak sorulara cevaplar vereceğiz.

Android Yazı Puntosu Ayarlama
Yazı kalınlığını ayarlama, yazı puntosunu ayarlama konusunda telefonun içinde bulunan ayarları kullanarak bu adımları gerçekleştirebilirsiniz.
-Menü
-Ekran
-Yazı tipi boyutu
Yukarıda adımlarla Android yazı tipi boyutu ayarlamak için dört farklı seçeneği ile ayarlamasını gerçekleştiriyoruz.
Küçük, Normal, Büyük, Çok Büyük olmak üzere kendinize göre yazı boyutunu kişileştirmesini yapıyoruz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.