Android için en iyi çevrimdışı GPS ve navigasyon uygulamaları

/ 19 Mart 2018 / 30.498 / yorumsuz
Android için en iyi çevrimdışı GPS ve navigasyon uygulamaları

Android için en iyi çevrimdışı GPS ve navigasyon uygulamaları

Google Play Store’da Android GPS ve navigasyon uygulamalarında sıkıntı yok, ancak tüm haritalar eşit şekilde oluşturulmuyor. Bu nedenle, yalnızca en iyi gezinme ve haritalama uygulamalarını içeren bir kısa listeyi bir araya getirdik. Birçoğu çevrimdışı olduğu kadar çevrim dışı da çalışacaktır, bu yüzden her zaman bir veri bağlantısının olması konusunda endişelenmenize gerek yok.

Google Haritalar

Google Haritalar, pek çok kişinin Android varsayılanından daha fazla arama yapmaya gerek duymayacağı bir dizi sağlam özellik sunmaktadır. Turn-by-turn yönleri, çoklu görünüm seçenekleri, ayrıntılı rota bilgileri, canlı trafik güncellemeleri ve kendi kendine saygılı bir navigasyon uygulamasından beklediğiniz her şeyle birlikte, Google Haritalar neredeyse her şeyi sunuyor.

Bununla birlikte, çevrimdışı kullanmak isterseniz, önceden kullanmak istediğiniz alan haritalarını indirmeniz gerekir. Bunu yaparsanız, bir bağlantı gerektirdiğinden, bu trafik güncellemelerini artık almazsınız. Google Haritalar ayrıca,  telefonunuza birden fazla alan indirme ve Google Haritalar’ı ‘Yalnızca kablosuz’ modunda kullanabilme olanağına sahiptir.

Ayrıca, artık harici SD kartınıza harita depolamanıza ve telefonunuzda biraz yer açmanıza olanak tanır. Sürüş yapmıyorsanız, sizi gideceğiniz yere götürmek için yürüyüş, bisiklete binme ve toplu taşıma seçeneklerinin yanı sıra birden fazla araba servisinden alıntılar sunar.

Veriye açık kaşif kaşifler, artık Google Haritalar’ı çevrimdışı olarak kullanmanın ve orijinal uygulamanızın cihazınızda kaynakları korumanıza olanak veren daha açık bir sürümü olan Google Haritalar’ın kullanımıyla daha da fazla seçeneğe sahip. Cihazınız için normal olarak sunulmasa bile, Google Haritalar Go’yu kullanmaya devam edebilirsiniz .

Google Maps Android İndir

 

Sygic GPS Navigasyon ve Haritalar

Sygic, Android’deki en popüler çevrimdışı navigasyon uygulamalarından biridir ve iyi bir nedene sahiptir. TomTom-powered uygulaması dünyanın birçok ülkesi için yüksek çözünürlüklü haritalar sunar ve Android’in en yeni sürümü ile güncel kalmasını sağlamak için düzenli olarak güncellenir.

İndirme ücretsizdir ve yedi günlük bir deneme süresi vardır, ancak bundan sonra kullanmaya devam etmek istiyorsanız, premium özellikler ve trafik güncellemeleri için ödeme yapmanız veya yalnızca özellikleri için ödeme yapmanız gerekir. Eğer yapmazsanız, ücretsiz özellikler oldukça daha basittir.

Temel özellikler arasında çevrimdışı harita navigasyonu, rota yönlendirmeli sesle etkinleştirilen GPS, 3D haritalama ve görüntüler, dinamik şeritli yardım ve GPS navigasyonunuzu aracınızın ön cama yansıtan seçenek bulunmaktadır.

Bazı sağlam yönlendirme seçenekleri, SOS modu, park bilgisi ve bir milyondan fazla POI’ye gitmek için gezin ve Sygic en iyi çevrimdışı GPS için güçlü bir yarışmacıdır. Ayrıca rotanızı veya ETA’yı arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz Glympse ile entegre edilmiştir.

Sygic GPS Android İndir

 

CoPilot GPS

CoPilot’un GPS uygulaması sadece sürücüler içindir, ancak ihtiyacınız olan şey buysa, neredeyse aradığınız özellikler tam olarak karşımıza çıkar – ama yeterli gelmeyebilir.. Evet, ama sadece yedi gün boyunca, bundan sonra, tüm özelliklere erişim sağlamak için Premium aboneliği ödemek zorunda kalacaksınız.

Eğer istemiyorsanız, çevrimdışı haritalama ve turn-by-turn navigasyonunu yine de ücretsiz kullanabilirsiniz, ancak haritaların sadece 2D versiyonunu elde edersiniz ve diğer birkaç özelliği de kaçırırsınız. Premium kullanıcılar 3D haritalamayı alır. Uygulamanın tam sürümünde, potansiyel olarak bazı için biraz ezici, eğer çeşitli özelleştirilebilir rota ve uyarı seçenekleri etkileyici. Yürüme rotalarını kullanmak için bir seçenek var, ancak uygulamanın birincil amacı değil, bu yüzden, gerçekten en iyisi değil.

Çevrimdışı indirme için tam sokak düzeyinde haritaların genişliği, birçok kişiye hitap edecek, ancak tek tek ülkeler satın almanız gerekse de, örneğin, ‘Avrupa’nın tamamı’ gibi bir pakette satın alınacak. Bir harita satın alırsanız, CoPilot’un canlı ‘ActiveTraffic‘ hizmetine 12 aylık ücretsiz erişim elde edersiniz.

Dünyanın farklı ülkelerinde sürüş yapmak için birden fazla harita satın almanız gerekiyorsa, CoPilot pahalı olabilir, ancak çoğu kullanıcı için bağımsız bir sat-nav birimine kıyasla çok fazla banka kırmayacak. Yine de, ücretsiz alternatiflerden çok daha pahalı.

CoPilot GPS Android İndir

TomTom GO

Bu noktada, TomTom, navigasyon endüstrisinde saygıdeğer bir oyuncu haline geldi. Şirket, günümüzde bağımsız GPS birimlerine fazla zaman harcamamış olsa da, bunun geri kalanı, işinin geri kalanını aksatması anlamına gelmiyor. Bunun sizin için anlamı, A’dan B’ye ve çok sayıda yönlendirme seçeneğine sahip, güncel bir haritalama hizmetidir. Diğerleri ile olduğu gibi, bu sınırsız seçeneklerin listesini istiyorsanız elinizi cebinize atmanız gerekebilir.

Başlangıç ​​olarak, canlı trafik bilgileri de dahil olmak üzere tam özellikli kullanımla 50 mil kazanırsınız – bir yıl boyunca sınırsız kilometre almak istiyorsanız, yeni sürüme geçmeniz gerekir. Fiyat dünya çapında değişiyor, ancak ABD’de şu anda bir yıl için 19.99 $ ve 3 yıllık bir abonelik için 44,99 $ olarak gösteriliyor.

Sesli rehberlik, çevrimdışı yönlendirme, canlı trafik güncellemeleri ve tam 3D bina görüntüleri. Haritalar da 100’den fazla ülkede kullanılabilir.

TomTom Go Android İndir

MAPS.ME


MAPS.ME akılda çevrimdışı işlevler ile tasarlanmıştır. Navigasyon uygulaması dünyanın her yerinden, çevrimdışı arama ve GPS navigasyon alanlarının   kapsamındadır.

Uygulama, OpenStreetMap topluluğu tarafından günlük olarak güncellenir. Açık kaynak projesine katkıda bulunanlar, MAPS.ME’nin güncel kalmasını sağlar. Her ne kadar MAPS.ME indirmekte özgür olsa da (ve her zaman bunu yapmaya söz vermiştir), uygulama içerisinde reklamlar bulunuyor.

Maps.me Google Play İndir

Favori çevrimdışı GPS ve sat-nav uygulamanız nedir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.